MANTIC RITUAL - Executioner

Thrash metal momentálne zažíva renesanciu, chytá druhý dych, nabehol na novú vlnu, nazvime to, ako chceme. Nové kapely vyznávajúce štýl 80-tych rokov sa množia a množia a niektoré z nich znejú, ako keby len naskočili na rozbehnutý vlak. Kráčajú pekne s davom, ale aby prišli s niečím skutočne svojským, to nie a nie. No a keď som sa dopočul, že Mantic Ritual (predtým známi pod menom Meltdown) podpísali zmluvu s Nuclear Blast a majú veľmi slušnú reklamu, začal som byť zvedavý...

... nebudem klamať, po vypočutí debutu Executioner som nadšený príliš nebol. Jasným vzorom pre týchto chalanov bol bezpochyby starý (dobrý) Kill ‘Em All od Metallicy. Skladby neprekvapia, nájdete tu správne thrashové nárezy, trošku dlhšie a členitejšie kompozície aj songy v strednom tempe, vhodné na krčný strečing. Nič objavné, opakované, dokonca až nudné a jednotvárne. Občas zastriháte ušami pri zaujímavých melodických motívoch a vyhrávkach, ale potom príde znova už overený a dobre známy postup z 80-tych rokov a mierne nadpriemerné, Hetfielda evokujúce, vokály.

Je to vcelku priemerné dielo, ktoré zachraňuje zaujímavá produkcia (Andy Classen sa znova ukázal) a niekoľko slušných songov, menovite Next Attack, Double the Blood a titulná Executioner (hoci ten riff... to je Mad Butcher od Destruction a o tom nebudem diskutovať). Určitý potenciál ale Mantic Ritual majú, ale zatiaľ nedosiahli na „vedúcich“ novej thrashovej vlny, ako Evile alebo Municipal Waste. Ale chce to trochu originálne okoreniť, aby sme my, poslucháči, nedostali pocit, že nám niekto predkladá polotovar.

Moje odporúčanie je jednoduché. Ak ste thrashový fanúšik, aspoň skúste. Ak nie ste, môžete preskočiť, o nič na úrovni vedecko-technickej revolúcie neprídete.

6 / 10

Tracklist

01. One by One
02. Executioner
03. Black Tar Sin
04. Death And Destruction
05. Murdered To Death
06. Souls
07. Panic
08. Double The Blood
09. Thrashatonement
10. By The Cemetery
11. Next Attack

Zostava

Dan Wetmore - spev, gitara
Jeff Potts - gitara
Ben Mottsman - basgitara
Adam Haritan - bicie

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 27.02.2009

Typ:

Dĺžka: 53:41

Vydavateľstvo: Nuclear Blast Records

Webová stránka:

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-03-11 21:08:55

Prečítané: 1695x

Autor: Matej Makovický

Matej Makovický

Názory redakcie

Chýba názor redakcie