MENDEED - This War Will Last Forever

S mladými ambicióznymi kapelami, ktoré podpisujú zmluvy s veľkými metalovými spoločnosťami, akoby sa vrece roztrhlo. Mendeed sú skvelým príkladom. Prakticky neznáma kapela z britských ostrovov (presnejšie zo Škótska) vydala album u giganta Nuclear Blast.

CD nesie názov “This War Will Last Forever” a jedná sa o porciu kvalitného a moderne podaného metalu s jemnou prímesou hardcore-u. Štýlové zameranie je teda v dnešnej dobe viac než vhodne zvolené. Po úvodnom intre (“What We Have Become“) sa ukáže pravá tvár muziky, ktorá je na tomto albume. Skladba “Beneath A Burning Sky” je intenzívna a predstavuje akúsi profilovú vec (také nejaké introduction, čo môžte od kapely na tejto placke očakávať), ktorá obsahuje všetky elementy tvorby Mendeed.

Kostru všetkých skladieb tvorí najmä chytľavá gitarová melodika, okolo ktorej sa namotáva agresívny spevákov vokál. Občas sa objaví aj čistý spev, ktorý však nie je veľmi istý a pôsobí dosť “amatérsky” (povedzme napríklad v porovnaní s kapelou Scar Symmetry, ktorú som recenzoval pred nejakou dobou a patrí do podobnej hudobnej odnože). Basa je veľmi dobre nazvučená a hlavne v pasážach s pomalšími sekanými gitarovými riffmi si ju môže poslucháč vychutnať. Variabilita bicmana je tiež skvelá. Na nahrávke je počuť všetko, od jednoduchého punkového rytmu, až po dvojkopákový deathový náter. Zo skladieb ma najviac oslovili “Stand As One And Fight For Glory”, ” The Mouring Aftermath” a ” The Reaper Waits”. Aj keď treba povedať, že na albume nie je žiadna vyslovene slabá vec.

Hudobná produkcia Mendeed je kvalitná, ale bohužiaľ ničím neohromujúca. Fanúšik “moderného” metalu bude spokojný, ale chcelo by to posunúť sa v tvorbe ešte niekam dopredu. Napríklad vo vokálnej časti vidím ešte veľa možností na vylepšenie (hlavne čistý spev). Kapela je mladá a talentovaná, takže verím, že o nej ešte budeme veľa počuť.

Momentálne sú chlapci na spoločnom turné s Napalm Death a podľa informácií na stránkach Nuclear Blast už dokončili nahrávacie práce na novom albume ("The Dead Lived By Love"), ktorý by mal uzrieť svetlo sveta vo februári 2007. Nechajme sa teda prekvapiť!

6,5 / 10

Tracklist

01. What We Have Become
02. Beneath A Burning Sky
03. Stand As One And Fight For Glory
04. Remains Of The Day
05. Chapel Perilous
06. The Mouring Aftermath
07. Poisoned Hearts
08. Withered And Torn
09. Ressurecting Hope
10. For Blasphemy We Bleed
11. The Reaper Waits
12. The Black Death

Zostava

David Proctor - vokály
Chris Lavery - basgitara / vokály
Steven Nixon - gitara
Steph Gildea - gitara
Kevin Matthews - bicie

Informácie o albume

Žáner: Nu-Metal/Melodic Death/Metalcore

Dátum vydania: 23.06.2006

Typ:

Dĺžka: 59:55

Vydavateľstvo: Nuclear Blast Records

Webová stránka:

Krajina: Veľká Británia

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-07-21 23:40:37

Prečítané: 1132x

Autor: Dušan Skalický

Dušan Skalický

Názory redakcie

Chýba názor redakcie