MORTIFILIA - Embrace

Síce s oneskorením, ale predsa, sa do môjho prehrávača dostala aj posledná doska českých death metalistov Mortifilia. Medzi vydaním debutu a Embrace ubehli tri roky. Nutno však podotknúť, že kapela predtým vydala demá, ktoré už obsahovo moc nezaostávali za dlhohrajúcimi diskami. Nie sú to teda žiadni nováčikovia na poli extrémneho metalu u našich západných susedov.

Inšpirácia starým dobrým švédskym deathom nie je pre kapelu vôbec žiadnym tajomstvom a Embrace to opäť potvrdzuje. Nejaký progres sotva očakávať, ide opäť o klasické drtičky s klasickými melodickými gitarovými linkami. Definovať muziku po inštrumentálnej stránke nemá bohvieaký význam. Mortifilia až príliš odkazuje na Dismember,Entombed či dokonca Kataklysm(Embrace, Storm, Slaying, Misery, Fear), a to si myslím, že kapela je už vyzretá, technicky dostatočne zručná, aby dokázala vytasiť s niečím, čo by bolo typické iba pre ňu. Avšak vôbec sa jej to nedarí. Neoriginalitu je cítiť od alfy až po omegu. Veru, to asi bolo aj zámerom, priniesť fanúšikom klasickú death metalovú dosku. To, že je to kapela z Česka, a že je vo svojom obore jedna z najlepších, v mojich očiach nahrávku vyššie nevytiahne. Škoda. Stačilo to drevo trochu orezať. Ako som už spomínal technická stránka, dokonca i zvuk je na veľmi dobrej, až výbornej úrovni.

Skladby, ako sú Downfall Up, Arrival Of Messiah či Illusion, majú výborný odpich, celkovo však zapadajú so zbytkom tracklistu a vypichnúť nejakú hitovku teda nemôžem. Hoci má album zjavné nedostatky, pre čistokrvných old school sweden deatherov ho môžem vrelo odporučiť. Žiaden prepadák to rozhodne nie je a kapela nám možno ešte v budúcnosti ponúkne kvalitnejšie žrádlo. Pri tomto albume však nemám zrovna chuť púšťať to znova. Ak sa u mňa dostaví chuť na daný štýl, tak radšej siahnem na poličku po minuloročný Dismember.

6 / 10

Tracklist

01. Remorse(Intro)
02. Arrival Of Messiah
03. Illusion
04. ...And Mother Said
05. Embrace(In Cruel Arms)
06. Cursed Century
07. Like A Beast
08. You Are My Death
09. Storm,Slaying,Misery,Fear
10. Downfall Up
11. Behind The Glassdoor

Zostava

František Knetl - vokál,gitara
Petr Turek - gitara
Standa Makrlík - basa,vokál
Pavel Vrba - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 08.08.2008

Typ:

Dĺžka: 34:39

Vydavateľstvo: Mondongo Canibale Records

Webová stránka:

Krajina: Česká republika

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-04-08 19:20:17

Prečítané: 1417x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie