NAPALM DEATH - Time Waits For No Slave

NAPALM DEATH - Time Waits For No Slave

Je len málo pre extrémnu hudbu tak významných zoskupení, akými sú bezpochyby legendárni britskí drtiči Napalm Death. Nutno priznať, zatiaľ som ešte nemal možnosť oboznámiť sa s každým štúdiovým počinom. Ale s tými, s ktorými som tú možnosť mal, ma poriadne nakopali do zadku a jasne dokazujú, že diskografia Napalm Death by mala byť povinnosťou v zbierke každého fanúšika chutného extrému. Zvlášť pri posluchu Time Waits For No Slave sa za to poriadne hanbím.

Oboznamovať vás s hudobným smerovaním tejto kapely je samozrejme zbytočnosť. Aj nový album prináša klasických ND, brutálnych, nahnevaných, ktorý na ten svoj masaker majú stále patent. Snaha kapely v ničom neuhnúť je naozaj sympatická, čo dokazuje hneď úvod albumu. Storngarm naštartuje skvelý riff a odtiaľto sa to zase začne valiť a valiť, a narozdiel od posledných Benediction to vydrží s intenzitou až do konca. A to je dosť čo povedať, pretože dĺžka albumu nie je veľmi tradičná. Veľkým plusom je, že sa dočkáme aj uvoľnenejších pasáží. Trebárs v Time Waits For No Slave či Fallacy Dominion zavanie aj melodickejší vánok. Rozhodne zaujímavé prvky, ktoré človek vstrebe rýchlejšie. Najsilnejšie a najpresvedčivejšie sa ale predsa zdajú nájazdy typu Diktat a Work To Rule. Občas zavelí pomalší riff, ale potom opäť grindové tempo a stále famózny Mark „Barney“ Greenway. Opäť je ako utrhnutý z reťaze a to je samozrejme správne. Hoci je album o niečo uhladenejší ako Smear Campaign, pokojne mohol byť pomenovaný aj podľa druhej skladby. ND stále dokážu tvoriť silné skladby a ich už dosť známe postupy ich v tom vôbec neobmedzujú.

Pred legendou treba sňať klobúk. Slabý album som pod touto značkou ešte nepočul. Opäť sa jej podaril výborný album, pre mňa najlepší ND v novom miléniu. Vyše tucta parádnych našľapaných skladieb, žiadny náznak hluchých pasáží, iba poctivá hobľovačka Made in England.

9 / 10

Tracklist

01. Strongarm
02. Diktat
03. Work To Rule
04. On The Brink Of Extinction
05. Time Waits For No Slave
06. Life And Limb
07. Downbeat Clique
08. Fallacy Dominion
09. Passive Tense
10. Laurency Of The Heart
11. Procrastination On The Empty Vessel
12. Feeling Redundant
13. A No-sided Argument
14. De-evolution And Nauseum

Zostava

Mark "Barney" Greenway - vokály
Mitch Harris - gitara
Shane Embury - basgitara
Dany Hererra - bicie

Informácie o albume

Žáner: Grindcore/Death Metal

Dátum vydania: 23.01.2009

Typ: CD

Dĺžka: 50:13

Vydavateľstvo: Century Media

Webová stránka:

Krajina: Veľká Británia

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-02-10 15:03:19

Prečítané: 887x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie