NOVEMBERS DOOM - Into Night's Requiem Infernal

NOVEMBERS DOOM - Into Night's Requiem Infernal

Po vrcholnom diele The Knowing začala americká stálica NOVEMBERS DOOM svoj sound čoraz viac zahusťovať. Záľubu si Chicagčania našli v priamočiarom a ostrom death metale, ktorý však v sebe snúbi melódie a nikdy nepoprel ani tak typickú melancholickú tvár kapely. Into Night's Requiem Infernal je už štvrtým albumom v poradí, na ktorom môžme badať niečo podobného. Kapela sa v týchto vodách naozaj udomácnila a ponúkla nám výborné dosky, plné emócii a silných skladieb.

Na úvod kapela vyrukuje hneď s tým najtvrdším a najtemnejším v podobe titulnej skladby. Nechýba jej však ani chytľavosť a určitá melodickosť. V nasledujúcich skladbách sa však dostávame k tomu najlepšiemu. A Eulogy For The Living Lost charakterizujú slohy s akustickou gitarou dopĺňané growlingom, naopak refrénu už patrí čistý, nemenej temný prejav lídra Paula Kuhra. V tejto skladbe je už odhalené aj čo to z doomového čara, ešte väčšmi však v nasledujúcej Empathy's Greed. Jednoduchý úvod po vybrnkávačke, kde sa všetko rozbehne do valivého tempa a nechýba ani vynikajúci chytľavý refrén, vynikajúco zasadený do deja skladby. Príjemný oddych obstará balada The Fifth Day Of March, kde si vyskúša nové polohy aj fantastický hrdelný mág Paul Kuhr.Lazarus Regret je opäť energická death metalová paľba, zatiaľ čo I Hurt Those I Adore, či The Harlot's Lie sú skladby, ktoré už ničím neprekvapia, ale zato ich nemožno považovať za nepodarené. Na záver je tu ešte lepšia balada s názvom When Desperation Fills The Void. Nedá sa opäť nepochváliť polohy spevu, ktoré v skladbe dominujú. Melodická, ale rázna gitara ešte nakopne záver tejto skladby, aby v poslednom refréne zavládol nekompromisný chropot a klasické hutné riffy, ktoré znamenajú koniec.

NOVEMBERS DOOM sa opäť podaril zásah do čierneho. Tento album sa smelo môže porovnávať s predošlými troma, aj keď formu bolo opäť veľmi jednoduché predvídať. Napriek tomu nemôžem kapele nič vyčítať. Dnes už v doom metale ťažko očakávať nejaké prevratné veci, a ak áno, tak od legendy, akou Američania sú, asi sotva. Tentokrát postačí niekoľko podarených piesní a to je aj dôvod, prečo si Into Night's Requiem Infernal púšťam znova.

8 / 10

Tracklist

1. Into Night's Requiem Infernal
2. A Eulogy For the Living Lost
3. Empathy's Greed
4. The Fifth Day of March
5. Lazarus Regret
6. I Hurt Those I Adore
7. The Harlot's Lie
8. When Desperation Fills the Void

Zostava

Paul Kuhr - vokály
Larry Roberts - gitara, vokály
Vito Marchese - gitara
Chris Djuricic - basgitara
Sasha Horn - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death/Doom Metal

Dátum vydania: 07.07.2009

Typ: CD

Dĺžka: 44:58

Vydavateľstvo: The End Records

Webová stránka: http://www.novembersdoom.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-07-23 20:31:16

Prečítané: 1065x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie