ONRYŌ - Mūto

ONRYŌ - Mūto

Tento rok vydala nový album talianska technical BDM banda HIDEOUS DIVINITY a je to poriadna pecka, ktorá si zaslúži vlastnú recenziu. Teraz by som sa však rád bližšie pozrel na taliansku kapelu s exotickým názvom ONRYŌ, v ktorej pôsobí bubeník Giulio Galati z práve spomenutej HIDEOUS DIVINITY ( Okrem nej aj napr. NERO DI MARTE ).

  ONRYŌ vydali svoju prvotinu „Mūto” vo formáte EP, ktoré obsahuje štyri skladby a je pomerne krátkej metráže niečo nad 13 minút. Nedajte  sa však zmiasť celkovou dĺžkou, do uší dostanete naložené bohate a to tak, že nebudete chápať. Veľa krát sa mi ťažko škatuľkuje, čo je death metal a čo je už death core, kde je hranica medzi grindom a deathgrindom a pri tejto kapele sa môžte na všetky škatuľky vykašľať už úplne. ONRYŌ nahádzali všetky ingrediencie do jedného kotla a servírujú svoj “všehomix”. Na svoje si samozrejme prídu všetci fandovia vyššie spomenutých štýlov a ich fúzií. Album často mení tempo, štruktúra skladieb pôsobí na prvé počutia ako chaos, no neskôr pri troche sústredenia objavíte nesmierne zaujímavé línie. Gitary sú rýchle, brutálne a technické, takže fanúškovia a vyznavači gitarových virtuózov si prídu určite na svoje. Nechýbajú drobné sólička a vyhrávky, ktoré vkusne podtrhujú zložitú štruktúru riffov. Práve šialené kompozície, mix žánrov a majstrovstvo jednotlivých hudobníkov považujem za najväčšie plusy tohto albumu a kapely celkovo. Sem tam sa tam dokonca mihne pre mňa nerozoznateľný dychový nástroj (saxofón ?), dúfam že ONRYŌ ho v ďalšej tvorbe využijú trochu viac, ja si to určite rád vypočujem. Spev je väčšinou veľmi nízko položený growling, ale nechýbajú aj screamové pasáže. Bicie šlapú na výbornú a tiež sú dosť technické, nijak nezaostávajú za majstrovstvom gitár.

Album teda odporúčam fanúšikom extrémnej a progresívnej hudby a komukoľvek, kto má rád fúzie rôznych metalových štýlov. ONRYŌ svojou prvotionou načrtli, ktorým smerom sa môže vyvíjať moderný technický metal, či metalcore v budúcnosti a ja už som teraz zvedavý na ich ďalšie šialené skladby.

10 / 10

Tracklist

1. Oni
2. The Pyromaniac – Anarchogrind
3. Humanphobia
4. Sickness And Aluminium Foil Helmets

Zostava

Daniel Casari – Vokál
Alessio Cattaneo – Gitara
Edoardo Spadoni – Gitara
Giulio Galati – Bicie

Informácie o albume

Žáner: deathgrindcore, deathcore, mathcore

Dátum vydania: 20.6.2017

Typ: EP

Dĺžka: 13:12

Vydavateľstvo: Everlasting Spew

Webová stránka: https://www.facebook.com/onryoBand

Krajina: Taliansko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-06-24 07:00:00

Prečítané: 1336x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie