REVEL IN FLESH - Emissary of All Plagues

REVEL IN FLESH - Emissary of All Plagues

Pred piatimi rokmi sa v Nemecku zrodila, nebojím sa povedať, death metalová veličina, ktorá sa hrdo hlási k odkazu počiatku rokov deväťdesiatych. Veď už len svojím pomenovaním sa podľa skladby „Revel In Flesh“ z dnes už povinnosti každého deathera. Tou povinnosťou je album „Left Hand Path“ švédskej legendy ENTOMBED. Nuž a ranou tvorbou týchto spoluzakladateľov jednej zo základných vetiev death metalu sa REVEL IN FLESH nechali inšpirovať asi najviac.

Aktuálna novinka „Emissary of All Plagues“ na ploche trištvrtehodiny neprináša nič, čo by sme už nepočuli, no ak by niekto čakal plytké vykrádačské postupy, bude sklamaný. Album prináša v rámci žánru plné priehrštia invenčných prvkov. Košaté, náladotvorné gitarové vyhrávky, ktoré síce v daný moment očakávate, no zároveň ste nimi prekvapený, pretože na krátku chvíľu vás prenesú niekam, kde ste oslobodený od dnešnej reality. Záleží už len na predstavivosti poslucháča.

Album zahajuje titulná skladba s krátkym introm, ktorého tón vám dá jednoznačne najavo, čo bude nasledovať. A kto vyrastal na kapelách ENTOMBED, DISMEMBER...., tomu sa okamžite oči zalesknú, srdce na moment zastaví... po dvadsiatich sekundách vás do svojho víru vtrhne ten jediný pravý death metal. Po úvodnej titulke a následnej „jazde v truhle“ prichádza jedna, aspoň pre moje ucho, z najemotívnejších skladieb“Fortress of Gloom“, ktorej nosný gitarový motív sa do mňa hlboko zavŕtal a nie je ľahké sa ho zbaviť (nieže by som sa ho zbaviť chcel).

Celkovo je novinka REVEL IN FLESH na celej ploche prudko emotívna a nad mocnou brutalitou, či závratnou rýchlosťou stojí brutálna a rýchla melódia. Že sa tieto spojenia bijú? Nuž, ja som k tomu dospel prakticky hneď po prvom posluchu a po piatom som bol v tom ne pevno utvrdený. Nerád by som však vnášal poslucháča do mylnej predstavy, že RIF je jedným z produktov modernj vlny melodického goteborského death metalu. To ani náhodou. Album má svoju melódiu do brutality úplne presne zakomponovanú. Je to presne ten DEATH METAL, ktorý si pustíte s chuťou znovu. A čo je dôležité, viem že si ho pustím znovu aj o rok, aj o rokov päť... Je to ten DEATH METAL, ktorý si pustím a vypočujem hocikedy.

V závere sa nemôžem nezmieniť o poslednej skladbe „Doctor, Doctor“. Cover od rockovej legendy kapely UFO. Tento song bol v roku jeho vzniku 1974 nadčasový. A RIF mu svojim „prekopaním“ vdýchli nový, natrvalo večný život.

9 / 10

Tracklist

1. Emissary of All Plagues
2. Casket Ride
3. Fortress of Gloom
4. Servants of the Deathcult
5. Torture Throne
6. The Dead Lives On
7. Lord of Flesh
8. Sepulchral Passage
9. Dead to This World
10. Doctor. Doctor ( UFO cover)

Zostava

Gotzberg - basgitara / bass
Vogtsson - bicie / drums
Harmannsgard - gitary / guitars
Maggesson - bicie, sólová gitara / drums, lead guitars
Haubersson - gitary, basgitara, vokál / guitars, bass, vocals

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 02.12.2016

Typ: cd

Dĺžka: 44:21

Vydavateľstvo: Cyclone Empire

Webová stránka: http://revelinflesh.jimdo.com/

Krajina: Nemecko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-12-18 18:12:16

Prečítané: 1393x

Autor: Rasťo Jurčo

Rasťo Jurčo

Názory redakcie

Chýba názor redakcie