RINGWORM - Snake Church

RINGWORM - Snake Church

Po dvoch rokoch od vydania albumu „The Hammer Witch“, ktorý ma vtedy kvalitne rozdupal, prichádzajú títo americkí HC thrasheri s novinkou „Snake Church“. Právom som preto očakával nárez, ako sa patrí. A hneď z úvodu som dostal ranu ako v ringu od Tysona. Prvé počítanie prišlo niečo po minúte, keď mi direkt zasadil svojím zrevaním (zahlaholením) spevák James „Human Furnace“ Bulloch. Z nasadeného tempa sa chlapi rozhodli ani sekundu nepoľaviť, a tak sa nechávam strhnúť polhodinovým uragánom. Ten je plný zvratov a zmeny tempa prichádzajú plynule, nečakane, no nie chaoticky. Basgitara si ide svoju vlastnú linku, ale pritom suverénne drží celý, nesmierne hutný zvuk pokope ako najkvalitnejší tmel. Čiastočné vydýchnutie nám kapela dopraje v polovici najdlhšou skladbou „Shades of Blue“, ku ktorej natočili aj emotívny videoklip.Vydýchnutie je to však len v rámci rýchlosti, pretože agresívny prejav vokalistu nabral ešte vyššiu, naliehavú intenzitu. S úžasnou ľahkosťou do krátkych skladieb gitaristi dokážu vpichnúť sóla, z ktorých niektoré som zaregistroval až po viacnásobnom posluchu. Jednoducho si len tak mimochodom preletia, aby vás vzápätí RINGWORM znovu zasypali pravými, ľavými hákmi, či spodným priamo na bradu.

RINGWORM nie sú žiadni zelenáči.Na pažbe už majú sedem plnohodnotných zárezov, tri demá, osem splitiek, jedno EP-čko a živák. Na scéne pôsobia s krátkou prestávkou (1994 – 1999) od roku 1991.Jednotliví členovia sú zároveň aktívni vo viacerých projektoch. Z nich by som vypichol deathmetalový SHED THE SKIN, v ktorom trhajú struny basák Ed Stephens a gitarista Matt Sorg. Spolu s bicmenom INCANTATION Kyle Severnom vydali v máji tohto roku debut „Harrowing Faith“.

Po 32 minútach 33 sekundách by normálny človek hodil uterák do ringu, ak by samozrejme neležal po knokaute v kóme. Nám zdatnejším je však málo, a tak nám chlapi na deluxe verzii ešte naservírovali ešte dva vydarené covery. Ako prvý nám ponúknu na svoj obraz prekopčený už aj tak dosť „nasratý“ song „Iron Fist“ od nesmrteľných MOTORHEAD. V druhom oživili skladbu „Poison“ priekopníkov black metalu VENOM.

Záverom dodám, že by som si rozhodne nenechal ujsť RINGWORM naživo... Hor sa do ringu...

9 / 10

Tracklist

1. Snake Church
2. Brotherhood of the Midnight Sun
3. Fear the Silence
4. The Black Light of a Living Ghost
5. Destroy or Create
6. Shades of Blue
7. Innocent Blood
8. The Apparition
9. Believer
10. The Razor and the Knife
11. Angel of War
12. Temple of the Wolves
bonus:
13. Iron Fist (Motorhead)
14. Poison (Venom)

Zostava

Ed Stephens - basgitara
Matt Sorg - gitary
James "Human Furnace" Bulloch - vokály, revy (balzám na uši)
Ryan Steigerwald - bicie
Mark Witherspoon - gitary

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal/Hardcore

Dátum vydania: 29.07.2016

Typ: CD

Dĺžka: 32:33

Vydavateľstvo: Relapse Records

Webová stránka: https://ringworm.bandcamp.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-08-23 17:51:48

Prečítané: 1179x

Autor: Rasťo Jurčo

Rasťo Jurčo

Názory redakcie

Chýba názor redakcie