SCHAMMASCH - Hearts Of No Light

SCHAMMASCH - Hearts Of No Light

Tvorbu švajčiarskych SCHAMMASCH sledujem už dlhšiu dobu a je to vskutku dobrodružná metamorfóza. Tento ich vývoj je o to zaujímavejší, že si stále zachovávajú svoj osobitý štýl. Ten si zadefinovali na kultovej nahrávke "Triangle", ktorá je po všetkých stránkach výnimočná.

V prípade SCHAMMASCH sa asi nevyhneme škatuľke black metal, no ja ju cítim skôr ako inšpiráciu. Každopádne ich hudba je výrazne atmosferická, magická a svojím spôsobom aj avantgardná. Okrem blacku sa tu stretnete s doom metalom, post-metalom, ako aj ambientom. Nasledujúce EP sa vyznačovalo miernym ústupom black metalových prvkov a novinka "Hearts Of No Light" v tomto trende pokračuje. Stále si zachovávajú v skladbách výrazné melódie, chorály a temný okultný výraz. Nájdete tu pomalšie ako aj rýchlejšie piesne, ktoré majú tendenciu postupne gradovať. Ich záľuba v hypnotickom opakovaní jednotlivých pasáží stále funguje a paradoxne nevyznieva nudne. Napriek tomu je to nevyspytateľná hudba, ktorá využíva množstvo výrazových prostriedkov. Celé je to zahalené rúškom tajomstva a ich prístup k tvorbe je veľmi osobitý. Je im v podstate jedno aké štýlové prvky využívajú, dôležitejší je výsledný efekt.

Z tohto pohľadu je jednou z najzaujímavejších piesní albumu "A Paradigm of Beauty", ktorá v sebe nesie prvky gothic rocku, zachádzajúcich až do hard rockových vôd. No stále si zachovávajú ich typickú atmosféru, čo je mimoriadne dôležité. Vôbec by som sa nedivil, keby sa v budúcnosti vydali podobným smerom. Úžasné na tejto kapele je práve jej všestrannosť a schopnosť tvoriť svojskú hudbu v rámci akéhokoľvek štýlu. Výsledkom ich snaženia sú veľmi umelecké diela, ktoré sú ozdobou súčasnej metalovej scény. Na albume hosťuje niekoľko zaujímavých umelcov ako pianista Lillian Liu, spevák Aldrahn (ex-DØDHEIMSGARD/THORNS), flamenco gitarista Pascal Dick a vizionársky umelec Dehn Sora (TREHA SEKTORI, THROANE, OVTRENOIR).SCHAMMASCH nevydali svoj najlepší album v histórii, ale držia si vysokú umeleckú úroveň, pričom experimentujú skrz čoraz širšie žánrové spektrum.

9 / 10

Tracklist

1. Winds that Pierce the Silence
2. Ego Sum Omega
3. A Bridge Ablaze
4. Qadmon's Heir
5. Rays Like Razors
6. I Burn Within You
7. A Paradigm of Beauty
8. Katabasis
9. Innermost, Lowermost Abyss

Zostava

C.S.R - vokály, gitara
M.A - gitara
J.B - gitara
A.T - basa
B.A.W - bicie

Informácie o albume

Žáner: Avant-garde Black/Doom Metal

Dátum vydania: 08.11.2019

Typ: CD

Dĺžka: 67:14

Vydavateľstvo: Prosthetic Records

Webová stránka: http://www.schammasch.com

Krajina: Švajčiarsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-12-06 01:12:44

Prečítané: 785x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie