SEVERED SAVIOR - Servile Insurrection

Vlna západoamerického technického death metalu naberá na sile a výške. Minulý rok to jasne dokázali Decrepit Birth a ich výborný Diminishing Between The Worlds, ale slušnú dosku ponúkli aj skúsení kolegovia Deeds Of Flesh. Ďalšou, ešte pomerne sviežou, nahrávkou je novembrový zápis Severed Savior. Servile Insurrection je teda druhou paľbou týchto dravcov a nasleduje trend v zavádzaní technickejších a melodickejších prvkov.

Podobne ako u Decrepit Birth, aj u Severed Savior bol debutový album viac menej čistý Brutal Death, preto je na novom počine badateľnejšia pestrosť. Silou chalanov je výborná produkcia, ktorá k tomuto žánru samozrejme pasuje. Na škodu veci je však akási neosobitosť. Chalani naozaj nepriniesli nič svetoborné, no čo je podstatnejšie, nedarí sa im nájsť nejaký výraznejší prvok, ktorý by ich odlišoval. Je jasné, že sa opäť jedná o technicky vyšperkovaný a gurmánsky death metal.

Svojou zložitosťou a prepracovanosťou Servile Insurrection priam vyzýva, aby ste sa do neho poriadne zahryzli a vŕtali sa v tom dovtedy, kým sa do všetkých excelentných gitarových figúriek a postupov úplne nedostanete. Dokonalá remeselná robota všetkých nástrojov je teda viac než samozrejmá. Hrdielko pána Trapaniho je naozaj spoľahlivé, aj keď tak charizmatických frontmanov ako Ross Dolan, či John Tardy bude USA pre death metal rodiť už asi sotva. Pozornosť pútajú jazzové vsuvky, no nabudúce by ich nezaškodilo viacej rozvinúť. Je to vynikajúci prvok, ale taktiež dnes už v death metale neprekvapí.

Zo skladieb najviac púta úvodná Question vystavaná na brutálnej rytmickej hradbe, Spoils Of War s parádnym thrashovým nosným riffom, alebo ako býva dobrým zvykom, titulná skladba ktorá zaujala svoju pozíciu na samom konci tracklistu.

Našľapaný technický death metal s patričnou brutalitou srdce deatherovo bez problémov rozpumpuje na maximum. Týchto chlapcov podobne ako ostatných kolegov však veľká budúcnosť ešte len čaká. Polhodinka veľmi dobrej extrémnej muzičky v modernom strihu, čiže pohoda a spokojnosť.

7 / 10

Tracklist

01. Question
02. Inverted And Inserted
03. Rewards Of Cruelty
04. Fuck The Humans
05. Hemorrhagic Gastroenteritis
06. Intervallo Del Tradimento
07. Acts Of Sedition
08. Fecalphiliac
09. Spoils Of War
10. Deadspeak
11. Servile Insurrection

Zostava

Anthony Trapani – spev
Mike Gilbert – gitara
Murray Fitzpatrick – basgitara
Troy Fullerton – bicie

Informácie o albume

Žáner: Technical/Brutal Death Metal

Dátum vydania: 25.11.2008

Typ:

Dĺžka: 34:34

Vydavateľstvo: Willowtip Records

Webová stránka:

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2008-11-25 18:08:30

Prečítané: 1137x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie