SILENT KINGDOM - Legends Of An Old Grave

Black metal a temperamentní Bosniaci je možno ťažko predstaviteľná kombinácia, no Silent Kingdom sú toho pekným príkladom. Zaujímavosťou je, že frontman, gitarista a basák súčasne so Silent Kingdom ťahajú aj ďalší blackový projekt Krv. Predošlá tvorba týchto zoskupení mi však nie je známa vôbec a tak je aktuálny album Legends Of An Old Grave mojim prvým zoznámením s undergroundovou scénou v Bosne a Hercegovine.

Človek sa v súvislosti so Silent Kingdom dopátra k naozaj rôznym žánrovým charakteristikám. Jedná sa však o black metalové jadro, obohatené o orientálne motívy a melodické vyhrávky, niekedy inšpirované až ďalekým severom Európy. V hutnom zvukovom prevedení sa táto kombinácia javí naozaj zaujímavo. Efektne využívané klávesy (napr. Stay Awhile) pridávajú na temperamentom vyznení tejto nahrávky. Preto nahrávka nepôsobí tak temne a surovo, ako by sa dalo očakávať.

Legends Of An Old Grave je však jednotvárnou nahrávkou. Každá pieseň v sebe síce miesi určité zvraty a zmeny tempa, o ktoré sa kapela očividne snaží, no nestačí to. Melodické prievany a sóla sú v každej piesni takmer identické a klávesové výjazdy ich akosi nezachraňujú. A tak nepomôže ani väčší čas, ktorý nahrávke venujete. Bohužiaľ v hlave mi neutkvela žiadna pieseň, len niekoľko zaujímavých melodických momentov (Behold The Mountains,The Fire) a slušný vokalista Amir, ktorý dáva nahrávke patričnú dynamiku. Toto málo však človeka sústredeného neudrží.

Silent Kingdom je presne kapelou z tohto radu, ktoré sa pri práci alebo učení počúvajú dobre. Komu to stačí, nech sa páči, mne žiaľ nie. Hoci mi je album svojou dušičkou a celkovým vyznením sympatický, neubránim sa ledva nadpriemernému hodnoteniu.

6 / 10

Tracklist

01. Buried Wisdom
02. Behold The Mountians
03. Will You . . .
04. The Kingdom Of Fools
05. Centuries After
06. The Fire
07. Forgotten In Past
08. . . . Stay Awhile . . .
09. Centuries Before
10. Legends
11. . . . In The Light That Fades Away

Zostava

Amir Hadzić - gitara,vokál,klávesy
Emir Cehović - basgitara
Edin Cehović - gitara
Stefan Komljenović - bicie
Amir Cefo - klávesy

Informácie o albume

Žáner: Melodic Black Metal

Dátum vydania: 05.10.2008

Typ:

Dĺžka: 39:47

Vydavateľstvo: Walk Records

Webová stránka:

Krajina: Bosna a Hercegovina

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2008-11-10 19:17:23

Prečítané: 1259x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie