SMASHED FACE - Virulent Procreation

SMASHED FACE - Virulent Procreation

Také klasické dva roky pauzy si dopriali českí ochranárski death metalisti SMASHED FACE medzi vydaním debutu Human: Earth Parasite a novinkou Virulent Procreation. Za túto dobu kapela určite získala nové skúsenosti. Pripadá mi totiž, že je vo svojom remesle ešte istejšia a odvádza profesionálnejší výkon ako na svojej "jednotke". Samozrejme, nejakých veľkých štýlových zmien a otočiek sme sa nedočkali a pravdu povediac, myslím, že ich fanúšikovia to ani neočakávali a so smerovaním kapely sú spokojní.

Opäť máme čo dočinenia s kvalitným death metalom amerického strihu, plným brutality, agresivity aj neodmysliteľnej chytľavosti a povedal by som skočnosti. SMASHED FACE vás teda prevedú poriadne nabrúsenými momentmi a následne vás prinútia poriadne si zahadbangovať pri HC húpačkách. Musím však povedať, že po posluchu celého albumu mi slammovačky občas prídu trochu menej nápadité. Celkovo sú riffy dobré, prepracované, plné pre štýl typických flažoletov (to také pískanie - keby náhodou). Bubeník Pavel šliape ešte o dosť lepšie ako na debute. S rytmikou teda žiadny problém nehrozí - mimo jej zvuku. Myslím, že sa kapela mohla posnažiť dať trocha intenzívnejší zvuk bicím a inak nastaviť aj zvuk basy, ktorá občas zostane hrať sama a vtedy už úplne počuť, že jej zvuk nie je to pravé orechové. Zvuk gitár je dobrý. Dostatočne brutálny aj hutný. A opäť, tak ako minule, sa musím pristaviť pri výkone speváka Freda, ktorý u mňa patrí do skutočnej elity brutal-death metalových chroptičov. Jeho hrdlo funguje úplne dokonale. Zdá sa mi, že sa sa zvýšil podiel zrozumiteľnejšie spievaných pasáží. Aj tak sa však v textoch ľahko stratíte, lebo stále využíva tie svoje zverské growly. Pridal aj trocha viac škreku a celkovo sa vo všetkých prejavoch stále zlepšuje. Proste ideálny frontman do bandy takéhoto žánru. Klobúk dole!

Odkaz kapely zostáva takisto rovnaký. Hoši stále dvíhajú varovný prst nad bezohľadným konaním človeka a zdôrazňujú negatívnu úlohu nukleárnych technológií, ktorých obetiam je venovaná aj skvelá inštrumentálna Requiem II. I despise you – when you kill nature! See?

8,5 / 10

Tracklist

01. I Despise You
02. Mankind Degeneration
03. Skinning Alive
04. Malignant Delicacy
05. Requiem II
06. In The Eyes Of Mayhems
07. Industrial Slaughtering
08. Global War With The Earth
09. Virulent Procreation Intermezzo
10. RY 67

Zostava

Fred – vokály
P.A.T. – gitara
Pavel – bicie
Eda – basa

Informácie o albume

Žáner: Brutal Death Metal

Dátum vydania: 06.12.2006

Typ: CD

Dĺžka: 31:10

Vydavateľstvo: Nice To Eat You Records

Webová stránka: http://www.smashedface.com

Krajina: Česko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-12-22 16:11:26

Prečítané: 1180x

Autor: Kamil Adamík

Kamil Adamík

Názory redakcie

Chýba názor redakcie