SOILS OF FATE - Crime Syndicate

Bude to už desať rokov, čo sa vo Švédsku dala dohromady death-metalová formácia Soils Of Fate a započala tým svoju smrtiacu púť. Po mnohých zmenách v zostave a niekoľkých demáčoch sa zostava SOF stabilizovala do dnešnej podoby, ktorú tvorí spevák a zároveň basák Henke, gitarista Mange a bubeník Kevin (bývalý člen legendárnych Dying Fetus). Traja mladí agresori s výzorom pravoverných hardcorákov si zvolil za poznávací štýl tzv. New York Death Metal - t.j. ultra-brutálny growling sprevádzaný vražednými riffmi. V roku 2001 im vychádza prvá plnohodnotná doska "Sandstorm", ktorú o dva roky na to nasleduje "Crime Syndicate" - tá už vydaná pod hlavičkou Forensick Music. Za zmienku tak isto stojí koncertné účinkovanie SOF spolu so slovenskými Sanatorium na ich európskom turné v roku 2001, kde si zahrali aj s Rotten Sound či Synthetically Revived.

Pristúpme teda k samotnej nahrávke, ktorú nám títo zabijaci ponúkajú. Zločinecký syndikát nám otvára skladba "Killaz Beware" a to sa na nás už valí jeden drsný riff za druhým - najviac však upúta Henkeho brutálny a veľmi nízko položený growling, ktorý je možno až príliš preháňaný, v tom by som videl asi najväčšiu slabinu albumu. Určite by nebolo na škodu, keby sa spevák trošku viac pohral s hlasovými polohami, to by jeho growling dostal väčší rozmer a neznel by miestami až monotónne. Predpoklady na to určite má, ak je pravda, že nepoužíval žiadny hlasový efekt (tak ako je uvedené v booklete promo-cd) - to iba dokazuje, že Henke má skvelé spevácke schopnosti. Hudobná zložka "Crime Syndicate" je naozaj zaujímavá, striedanie rýchlych a ešte rýchlejších pasáží alebo obľúbené klepačky v podaní profíka Kevina si vychutná každý death-metalový fanúšik. Vo štvrtej zverine "Vs." dôjde aj na vokálnu výpomoc v podaní Rubina Rosasa, člena Devourment, ktorý sa zaskvie ešte aj vo vynikajúcej rýchlostnej palbe "Murder, Inc". Otvára ju skvelé intro, ktoré prechádza do pravej zbesilej jazdy, kde dostanú zabrať hlavne bicie a vaše ušné bubienky. Po tomto viac ako minútovom skvoste sa doslova privalí "Flowing Under Skin 2.0", ďalšia skvelá ukážka bubeníkovho umenia - Kevin mláti do bicích ako besný a tak to má byť. Zbytok albumu, ktorý tvoria skladby "Insider" a cover-verzia od Suffocation "Devoid Of Truth" sa nesie v rýchlejšom tempe ako prvé skladby, opäť zaujímavé riffy v podaní Mangeho a občasné výpady do hard-corových vôd zavŕšia polhodinku strávenú s "Crime Syndicate".

Posledný album SOF na mňa zapôsobil celkom sviežim dojmom, nebyť miestami monotónneho výrazu speváka Henkeho, ktorý by mohol svoj prejav trošku prekopať. Dobrý dojem na mne zanechali práve texty, ktoré sú jeho dielom - obžaloba terorizmu, násilie, smrť či drogy sú hlavným témami albumu "Crime Syndicate". V Európe je množstvo kapiel, ktoré sú približne na rovnakej kvalitatívnej úrovni ako SOF a preto bude zaujímavé sledovať či sa kapela v konkurencii dokáže uplatniť a čím nás prekvapí v budúcnosti. Nahrávku môžem s kľudným svedomím odporučiť všetkým death-metalovým fanúšikom, ktorý majú chuť vypočuť si aj niečo iné ako zabehnuté kapely z USA a zúčastniť sa tak na brutálnej muzike Zločineckého syndikátu.

6 / 10

Tracklist

1. Killaz Beware
2. Omerta (Men Of Honor/Codex Of Silence)
3. Blood Money
4. Vs.
5. Crack
6. Murder, Inc.
7. Flowing Under Skin 2.0
8. Insider
9. Devoid Of Truth

Zostava

Henke Crantz - basa/vokály
Magnus Lindvall - gitara
Kevin Talley - bicie

Informácie o albume

Žáner: Brutal Death Metal

Dátum vydania: 14.04.2003

Typ:

Dĺžka: 28:42

Vydavateľstvo: Forensick Music

Webová stránka:

Krajina: Švédsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-11-23 00:38:33

Prečítané: 1061x

Autor: Tomáš Binčík

Tomáš Binčík

Názory redakcie

Chýba názor redakcie