SUFFOCATION - Blood Oath

SUFFOCATION - Blood Oath

SUFFOCATION má tento rok naozaj nabitý program. Newyorčania okrem pokračujúcej šnúry koncertov prichystali aj nový album a hovorí sa aj o prvom DVD. Blood Oath je nasledovníkom vynikajúceho bezmenného titulu Suffocation. Očakávania boli veľké, posledný album sa takmer vyrovnal jedinečnému drahokamu Pierced From Within, ktorý v deväťdesiatych rokoch platil a stále platí za jeden z najoriginálnejších brutal death metalových albumov.

SUFFOCATION aj tentokrát ostali verní svojmu typickému štýlu, čo nie je žiadnym prekvapením. Za prekvapenie možno označiť dosť zlý zvuk, predošlé dve dosky ho mali lepší a čitateľnejší. Gitary sa dosť zlievajú a vytvárajú jednu hlukovú stenu, z ktorej počuť už len žblnkanie basgitary, aj tentokrát variabilné Smithové bicie, no a samozrejme stále výborný chroptivý hlások Franka Mullena. Všetko to má pomerne starý kabát, niekedy mám pocit, ako keby sa chcela kapela vrátiť do čias Breeding The Spawn. Album štartuje veľmi sľubne, titulnou zasekávačkou Blood Oath s pekným sólom. Hlavný gitarista Terrance Hobbs ich v ďaľšom priebehu ponúkne ešte niekoľko. Aj nasledujúca Dismal Dream patrí k tomu lepšiemu, čo sa Suffo podarilo na tento album zložiť. V strede albumu však začína legende dochádzať para. Výsledkom toho sú nevýrazne skladby Images Of Purgatory, Mental Hemorrhage a snáď najväčšmi Undeserving. V samom závere dôjde aj na Marital Decimation, ktorú nájdeme aj v trackliste Breeding The Spawn. Suffocation tak pokračujú v tradícii prerábania skladieb, na minulom albume to bola taktiež skladba z Breeding The Spawn, konkrétne Prelude To Repulsion. Myslím si, že ani tentokrát sa skladba nestratila a v tomto mierne odlišnom kabáte dostala nový dych.

Aj sľubné skladby však pôsobia viac plocho, chýba im akási uvoľnenosť a radosť ktorá by im výdatne prospela. SUFFOCATION sú asi naozaj unavení, pretože tento materiál postráda zaujímavé nápady a možno ho hodnotiť len ako suchý štandard so samozrejmou remeselnou vyspelosťou. Kvalitatívnu latku sa nepodarilo udržať, a to pre mňa symbolizuje sklamanie. Blood Oath je albumom, ktorý sa v diskografii NY legendy zatiaľ najviac približuje priemeru.

6,5 / 10

Tracklist

01. Blood Oath
02. Dismal Dream
03. Pray For Forgiveness
04. Images Of Purgatory
05. Cataclysmic Purification
06. Mental Hemorrhage
07. Come Hell Or High Priest
08. Undeserving
09. Provoking The Disturbed
10. Marital Decimation

Zostava

Frank Mullen - vokály
Terrance Hobbs - gitara
Guy Marchais - gitara
Derek Boyer - basgitara
Mike Smith - bicie

Informácie o albume

Žáner: Brutal/Technical Death Metal

Dátum vydania: 03.07.2009

Typ: CD

Dĺžka: 41:08

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka: http://www.suffocationofficial.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-07-03 20:28:12

Prečítané: 1225x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie