TEETHGRINDER - Dystopia

TEETHGRINDER - Dystopia

"Dystopia" je primárne medicínsky pojem, no v tomto prípade ide o typ spoločnosti akú poznáme z románu 1984. Spoločnosť s nezdravými prvkami neslobody, ktoré potláčajú individuálne myslenie. Zároveň je to názov tretieho albumu holandskej skupiny TEETHGRINDER.

Ich hudobná tvorba je mixom death metalu, grindcore a chaotického hardcore. Poriadne výbušná zmes, ktorá vytvára hlučný detonačný tlak. Na ich hudbe sa mi páči pestrosť týchto hudobných štýlov, ktoré vedia šikovne ukotviť do jedného celku. V drvivej väčšine sa ich hudba drží pekelných temp, v ktorých sa cítia ako ryba vo vode. Ohlušujúcu rytmiku sprevádzajú divoké gitarové riffy, ktoré sú veľmi rôznorodé. Občas sú to typické grindové víchrice ako v skladbe "Birthed Into Suffering". Zároveň tu cítiť aj hard corové vplyvy, len sú v trocha vyšších otáčkach. Nechýbajú ani brutal deathové vsuvky ako napríklad v skladbe "Worthless".
Je u TEETHGRINDER nepísaným pravidlom, že aspoň jedna skladba na nahrávke sa nesie v pomalšom tempe. V tomto prípade ide o "Cloaked", ktorá má veľmi ťaživú atmosféru. Jej gitarové riffy vám budú postupne vytrhávať kúsky mäsa z vašich útrob, pokiaľ nedosiahnete vytúženú agóniu. Samozrejme nasledujuca "As I Believe the World To Be, So It Is" vás rozseká v nekompromisnom tempe a totálne chaotickej skrumáži zvukov. Po dvoch minútach sa nečakane prepne do hard corového módu, čomu sa prispôsobí aj vokál Jonathana Edwardsa. Ten sa počas celej nahrávky drží v intenciách šialeného screamu, ktorý má ale drsný výraz.
 


 

Na novinke pridali do svojej hudby rôzne úryvky správ a prehlásení, pravdepodobne prevzaté z rôznych dokumentov. Tie sú dofarbené industriálnymi pasážami, ktoré vytvárajú spomínanú dystopickú atmosféru. To sú samozrejme osvedčené prvky, s ktorými ste sa už neraz stretli v metalovej či grindcorovej hudbe. Sú ale slušne vyprodukované a dobre dokresľujú atmosféru nahrávky. Záverečná titulná pieseň je vyvrcholením celej tejto kolekcie. Po úvodnom bombardovaní prechádza do apokalyptickej post-metalovej časti, ktorá naznačuje koniec nádejí na lepšiu budúcnosť.  

TEETHGRINDER vydali veľmi vydarenú nahrávku, ktorá ulahodí fanúšikom hudobného extrému. Jej najväčšími prednosťami sú žánrová pestrosť a pekelná dynamika.  

8,5 / 10

Tracklist

01. Ascendance
02. Birthed Into Suffering
03. Worthless
04. Blood Ritual
05. Disgrace
06. Our Failing Species
07. God Complex
08. Cloaked
09. As I Believe the World To Be, So It Is
10. Dystopia

Zostava

Jonathan Edwards - vokály
Mart Wijnholds - gitary
Jabe Piter Faber - basa, vokály
Wieger Jan Schever - bicie

Informácie o albume

Žáner: Grindcore/Death Metal/Hardcore

Dátum vydania: 22.07.2022

Typ: CD, LP

Dĺžka: 48:11

Vydavateľstvo: Lifeforce Records

Webová stránka: http://www.teethgrinder.nl

Krajina: Holandsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2022-09-13 09:36:05

Prečítané: 369x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie