TOMORROW IS LOST - Therapy

TOMORROW IS LOST - Therapy

Dalším esem v rukávu, které vytahuji, a zároveň mou divokou kartou za měsíc březen je pětičlenná skupinka z Anglie.
Jsou upsaní Eclipse Records, nadšení ze života a nedbají na těžkosti toho všeho, co se kolem nás točí. Odpočatí a navíc s velkýma zářícíma očima čerstvého novice, co vstupuje na velkou scénu jménem celosvětová rocková a metalová scéna: TOMORROW IS LOST!

Mladá pětice se zformovala někdy okolo roku 2017 a nemuseli nijak dlouho chodit kolem horké kaše, aby našli ten správný směr a originální zvuk. S ním zastupují novou vlnu hard rocku a heavy-metalu s čistým ženským vokálem v čele, který po dlouhé době rozzářil oči i mně.
První EP nahrávky vypustili už v roce 2018, ale stále chybělo to, co jim plně otevře dveře, a letos je to zde: album "Therapy".

S "Therapy" si velmi vyhráli, a to doslovně. Kytary netrpí na těžkosti, naopak, svou lehkostí se ladně pohybují po příjemných a vábivých melodiích, zatímco Vás zpěvačka Cass King pomalu okouzluje svými polohami, barvou, něhou i nehynoucí září rockové hvězdy, která z vás vrstvu po vrstvě - jako závoje, sundává závoje smutku a starostí. A navíc se na ni dobře dívá. Vskutku, toto album funguje jako terapie a dává nám možnost se na chvíli odpoutat od všeho toho doomu a black-metalu, který nás po zimě zase zavalil, až to leze ušima. Vlastně se už nemůžu dočkat, až budou zpět letní festivaly a tyhle dravé rockery někde živě potkáme, protože to bude stát za to.

A teď k albu. I když jsem se místy přistihla, že zvuk jakoby dávno znám, vlastně se to týkalo pouze dvou věcí z něj. Ten zbytek je tak autorský a neotřelý, až mě tím více než překvapili. Myslím si, že v dalších letech bude Cass ještě více zkoumat krajní možnosti svého hrdelního repertoáru, ačkoli je neskutečně vyzpívaná a v přednesu plynulá. Těším se i na nějakou tu větší sólo akci kytaristů Joea a Ryana, protože vokál přátelský obklopují, ale sami si sladké ovoce vyčnělé sólo vyhrávky neutrhli. A mohli by. Dalo by se říct, že fungují jako - a dokonce silně připomínají, kytary z IN THIS MOMENT, nebo ALTER BRIDGE.
 


Dynamický projev na koncertech a zápal, se kterým si hodlají získat fanoušky, lze slyšet jak v záznamech z klubů, tak právě ve studiových nahrávkách. Navíc mají velké plus v tom, že jejich písně mají dobrý náběh na to, aby se stali novými hymnami. A to nás baví! Také mají smysluplné a inteligentní texty. Za mě palec nahoru a doporučuji je i vám!

8 / 10

Tracklist

01. Intro
02. Wildchild
03. Smile
04. White Noise
05. Self Destruct
06. Black And Blue
07. Hideaway
08. Too Young To Know
09. Electric
10.Pause Rewind
11. Therapy

Zostava

Cass King - vokály
Joe Mac - kytara
Ryan O’Hara - kytara
Josh Fodden - basa
Marc Rush - bicí

Informácie o albume

Žáner: Heavy Metal, Hard Rock

Dátum vydania: 13.03.2020

Typ: CD

Dĺžka: 35:13

Vydavateľstvo: Eclipse Records

Webová stránka: http://www.tomorrowislost.com

Krajina: Anglie

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2020-04-02 22:08:25

Prečítané: 1526x

Autor: Kristýna "Sirien" Vybíralová

Kristýna

Názory redakcie

Chýba názor redakcie