ČAD a CATASTROFY si podmanili Košice

ČAD a CATASTROFY si podmanili Košice

Konečne sa zbojníci besnili i v iných mestách, než našom hlavnom. Kým trio ČAD odelo svoje silné aparáty do medvedej kože, pätica z CATASTROFY brúsila valašky a spolu uprostred februára zavítali do ďalekých Košíc, do ktorého si v ten večer našlo cestu úctyhodných štyristo „rachotu-chtivých“ hláv.

Tradičný klub Collosseum pomerne slušne naplnila už úvodná akvizícia BREAKING THE TAROT, domáca metalcorová nádej. Neprehliadnuteľný René Blahušiak, motor a rotor kapely a dlhoročný člen našej legendy smrtiaceho kovu DEMENTOR, ťahá z vrecka jeden chutný gitarový riff za druhým a mnoho skladieb znie skutočne nádejne. Bez basgitaristu (...a teda žiaľ bez poriadne zahustených spodkov) a vo štvorici chalani vsádzajú klasicky na groovy rytmy, kombinované spevy a na krkolomné breakdowny. Vypočul som si doma niekoľkokrát i novučičký album “Beyond The Breaking Point“, a ak priveľmi nepoľavia, máme tu hotovú kapelu, ktorá môže bez akýchkoľvek problémov plniť kluby.

Nasledujúci ČAD túto vytúženú métu po rokoch driny už dosiahli, a aj v Košiciach sme im všetci zobali z ruky. Klasicky v triu spustili Pišta/Tornád/Grizly svoj hodinový set prostredníctvom “Dostal som od otca sekeru“ a pod pódiom to vrelo ako v  po okraj natrieskanom kotli. Najznámejší vývozný artikel zo Svätého Jura som videl toľkokrát, že v podstate dnes asi nevymyslím nič nové. Odznelo takmer všetko podstatné (došlo aj na neodmysliteľných hostí v “Zbojnícke móresy“) a aj nejaká tá menej hrávaná vec (“Zlá burina“, “Rabovačka“), lenže do budúcna by som určite odporučil ešte omnoho výraznejšie prevetrať pomerne bohatú diskografiu a viac zabrúsiť do tzv. raritiek. Vystúpenie to bolo však ako vždy ukážkové - Pišta správne zadýchaný, Tornád spotený a Grizly spokojne vysmiaty.

CATASTROFY z hlavného mesta sa v tento večer ukázali ako papierový headliner a celý koncertný večer zakončili priam ideálne. Je nádherné sledovať ako kapela s každým albumom a turné rastie do krásy a momentálne je z nej sebavedomá veličina, ktorá nemá problém zaplniť sály „od Tatier k Dunaju“ či areál festivalu Brutal Assault v dopoludňajšom čase. Kým predchádzajúci ČAD viac vsádzali na samotnú muziku, tu si frontman a spol. neraz vypomohli rôznymi srandičkami (plávanie v dave na nafukovačkách, zbojníci, obrovský Borisov „fuck*r“), čo dodávalo show len a len na zaujímavosti. Pamätám si na dávne časy, keď vtedy nenápadní „zasrani“ z CATASTROFY ešte hrávali v „Colle“ na malej hornej scéne. Dnes je pätica úplne inde a najmä má svoj nezameniteľný xicht – nie nadarmo sa to v klube len tak hemžilo charakteristickým žltým písmom na tričkách a kotol siahal takmer až k zvukovému pultu.

Kto bol v sobotu „doj*baný, frustrovaný a nasratý“ musel večer odísť domov prinajmenšom „šťastný, spokojný a vysmiatý“.

Informácie o koncerte

Názov: ČAD a CATASTROFY si podmanili Košice

Dátum: 17.02.2024

Miesto: KOŠICE - Collosseum Club

Kapely: CATASTROFY - thrash metal
ČAD - metal
BREAKING THE TAROT - metalcore

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2024-03-03 21:52:29

Prečítané: 441x

Autor: Ladislav "Laďo" Rusnák

Ladislav

Názory redakcie

Chýba názor redakcie