GOTHOOM Open Air Fest 2017 (Fotoreport)

GOTHOOM Open Air Fest 2017 (Fotoreport)

Brány festivalu Gothoom 8 sa pre niektorých fanúšikov, ktorí sa nevedeli dočkať dňa D, otvorili už v stredu. Síce nie oficálne, ale predsa. Myslím, že niektorí to mali vo zvyku, chodiť o deň skôr už predtým, ako bol spustení "zahrievací večer", venovaný black metalu. Nové prostredie Revištského Podzámčia na mnohých pôsobilo veľmi kladne. Okrem možnosti "ohrošiť sa" v Hrone a schladiť tak zaparené telo, nakoľko slniečko nám prialo a pripekalo sťaby samotný Belzebub v pekle polená prikladal, pribudla aj možnosť výstupu na Hrad Revište. Prechádzka to nie je náročná a výhľad zhora na festivalové mestečko bol nádherný.

Štvrtkový večer plný blastbeatov teda mohol začať, avšak nie vždy sa všetko vydarí tak, ako si človek naplánuje. Žiaľ, logistické záležitosti neovplyvní nikto a návštevníci boli kvôli havárii na diaľnici ukrátení o vystúpenie ROOT. Z dôvodu "policajnej hodiny" zase nemohla vystúpiť PANYCHIDA. Samozrejme, nedostatkov bolo viac, ale je obdivuhodné, že organizátori to nevzdávajú a dajú si tú námahu popasovať sa s prípravou festivalu na novom prostredí aj na úkor večného šomrania niektorých nespokojných návštevníkov. Stále to mohlo dopadnúť ako tohtoročný Hell Fast Attack.

Veľkým potešením pre mňa osobne bol fakt, že Gothoom sa stáva čím ďalej, tým viac populárnejší a vábivejší aj pre zahraničných návštevníkov. Nebol som na tomto festivale prvýkrát a v minulosti bolo počuť párik Rakúšanov hovoriť niečo po nemecky, no premiérovo som sa stretol s tým, že by naň prišiel niekto z Poľska, či Slovinska. Znamená to teda, že naberá na kvalite a jeho meno sa šíri do sveta.

A ako to na Gothoome počas tých pár dní vyzeralo? Viac vo fotoreporte!

Informácie o koncerte

Názov: GOTHOOM Open Air Fest 2017 (Fotoreport)

Dátum: 20.07.2017 - 22.07.2017

Miesto: REVIŠTSKÉ PODZÁMČIE - Drevenica Revište

Kapely: UNLEASHED - KRISIUN - LEPROUS - MGŁA - KRAANIUM - ABSU - DEMONICAL - MORGOTH - WOLFHEART - SHAPE OF DESPAIR - ANCIENT - NADER SADEK - DEAD CONGREGATION - IMPERIUM DEKADENZ - HYPNOS - GRUNT - VINEGAR HILL - BEHEADED - VOLTUMNA - BURNING HATRED - IXXI - PAIN IS - WOMB OF MAGGOTS - MORIBUND OBLIVION - TÁBOR RADOSTI - ČAD - DOOMAS - AUTHOR - MartYriuM - Catastrofy - Empyrion - Achsar - Samsara - Dehydrated - Abort To Be Born - Minor - Cranial Carnage

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2017-07-30 15:58:07

Prečítané: 1929x

Autor: Adrian "Ad-mi-rall" Mihálik

Adrian

Názory redakcie

Chýba názor redakcie