JINJER odštartovali svoje turné v Bratislave

JINJER odštartovali svoje turné v Bratislave

Ukrajinská skupina JINJER nedávno vydala svoj nový album s názvom "Wallflowers" a vyrazila na európske turné. To odštartovala v bratislavskom MMC klube. Po zmene termínu došlo aj k zmene predskokanov. Francúzi HYPNO5E sa pripojili k turné až v Prahe a HUMANITY'S LAST BREATH sa ho nezúčastnia, pretože ich gitarista si zlomil ruku. A tak si nakoniec JINJER zavolali na turné svojich krajanov SPACE OF VARIATIONS, s ktorými tu vystupovali pred dvoma rokmi. Aj keď absencia zaujímavejších predskokanov mrzí, je skvelé že sa akcia vôbec konala.

Podobne ako pred dvomi rokmi, SPACE OF VARIATIONS ma výrazne neoslovili. Vo svojej hudbe mixujú moderný metalcore s elektronikou, čo by mi vôbec nevadilo. Len to robia dosť predvídateľným spôsobom, pričom sa v ničom nelíšia od armády podobne znejúcich skupín. Okrem už vydaných piesní ako "Tibet", "Room 57" či "Razorblade", zahrali aj dve nové skladby "Non_human" a "Fake Bible". Kapele nemožno uprieť snahu a energiu, ktoré do vystúpenia vložili a pochváliť musím aj zvuk. Spevák na úplný záver setu vbehol medzi fanúšikov a za to mu patrí rešpekt.
 


JINJER odpálili svoj set skladbou "On The Top" z predposledného CD „Macro“. Pódium vyzeralo úplne rovnako ako pred dvomi rokmi a tvorili ho zvislé obrazovky, na ktorých premietali rôzne grafické motívy. Nechýbali ani vyvýšené plošinky pre hudobníkov, ktoré sa stávajú pomaly štandardom. Od prvých tónov bolo na kapele cítiť radosť z toho, že opäť môžu stáť na pódiu. Vďaka tejto činnosti to dotiahli tak ďaleko a ich ambície sú podľa mňa ešte vyššie. A práve nový album by im v tom mohol pomôcť. Oproti minulým nahrávkam je viac emotívny, agresívny a celkovo vyznieva dospelejšie. Popri tom si však zachoval pôvodného ducha ich hudby, ktorý je vytvorený ako mix moderného groove metalu, death metalu, metalcore a djentu. Ak dobre počítam, dnes večer z neho zahrali hneď sedem piesní. Napriek tomu, že to bola ich prvá zastávka na turné, zahrali ich s ľahkosťou a prehľadom. Samozrejme vystupovali aj na nejakých letných festivaloch, no tých bolo výrazne menej ako za normálnych okolností.

Z nových piesní by som vyzdvihol extrémnu "Call Me A Symbol" a hitovky ako "Vortex" či "Wallflower". Zahrali aj temnú skladbu "Sleep of The Righteous", ktorá pojednáva o Tatianiných skúsenostiach so spánkovou paralýzou. Zo starších songov potešili "I Speak Astronomy" ako aj "Teacher, Teacher". Dokonalá zohratosť týchto muzikantov je výsledkom obrovského počtu vystúpení, ktoré spolu absolvovali. Inak som veľmi zvedavý, do akej miery naplnia svoje tohtoročné plány, ktoré zahŕňajú európske i severoamerické turné. Ak im to nakoniec vyjde, tak klobúk dole pred ich manažérom! Nebudem opisovať výkony jednotlivých hudobníkov, pretože to ani nemá význam. Kapela šliape ako hodinky a každý jej člen je rovnako dôležitý pre dobrý výsledok. Samozrejme, najväčšiu pozornosť pútala speváčka Taťjana pre svoj atraktívny vzhľad. No jej spevácke kvality sú minimálne tak pútavé ako jej sex-appeal.
 


Taťjana Šmailjuk, Roman Ibramchalilov, Eugene Abdjuchanov a Vladi Ulasevič majú namierené hodne vysoko a postupne ich meno rastie. Je za tým však obrovský kus práce a odriekania, ktoré si nie vždy uvedomujeme. Uvidíme ako sa bude kariéra JINJER vyvíjať a snáď sa budú na Slovensko vracať aj naďalej.


Za udelenie akreditácie ďakujeme agentúre Obscure Promotion.

Informácie o koncerte

Názov: JINJER odštartovali svoje turné v Bratislave

Dátum: 16.09.2021

Miesto: BRATISLAVA - Majestic Music Club

Kapely: JINJER - progressive groove metal (UKR)
SPACE OF VARIATIONS - metalcore/modern metal (UKR)

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2021-09-20 21:57:50

Prečítané: 676x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie