MASTER'S HAMMER a INFERNO v Ostravě

MASTER'S HAMMER a INFERNO v Ostravě

Jestli jste si nedovedli Ostravu představit ještě více zčernalou, pod pokličkou z mlhy a dýmu, stalo se tak během koncertu dvou českých black metalových legend MASTER'S HAMMER a INFERNO. Že pojetí tohoto hudebního stylu může být vnímáno velmi odlišně, jsme se mohli přesvědčit právě zde. Na pódiu se vystřídaly dvě velká jména, jež dávno přesáhly věhlasem naše hranice a ovlivnily řadu dalších skupin.

INFERNO přišli na scénu krátce po osmé hodině večer. Jejich okultní pojetí black metalu mělo za doprovodu hořících svíček a neustále houstnoucí mlhy, ve které se celá kapela během vystoupení ztrácela, až spirituální atmosféru. Zpěvák Adramelech svými gesty, líčením na obličeji a trhavými pohyby hlavy vytvořil zdání, že snad ani nemůže být z toho světa. Většina skupin se bez nějakých slov k fanouškům během vystoupení absolutně neobejde. INFERNO jsou jedna z těch výjimek, co potvrzuje pravidlo. A pro mě by to mělo snad i rušivý efekt. Odsloužili černou mši a po odchodu z pódia ve mně zanechali teskné pocity, které ve mne ještě dlouho po té rezonovali… Setlist: "The Innermost Disillusion", "The Funeral Of Existence", "The Firstborn From Murk", "Gate-eye Of Fractal Spiral".

MASTER'S HAMMER předem ohlásili, že na tomto koncertě v ostravském klubu Brick House pokřtí své nové album "Fascinator". Kdo chtěl být ještě více fascinován, stavil se na pivní speciál nesoucí stejné pojmenování jako nová nahrávka. Sestava kolem Františka Štorma začala hrát chvíli po deváté. Starší kousky (např. "Géniové") se prolínali s těmi novými ("Ve věži ticha", či titulní skladba z aktuální desky "Fascinátor"). Do Ostravy dorazila široká fanouškovská základna nejenom od nás ale i z Polska. V podstatě každá píseň se dočkala hned od začátku vřelého přijetí. Publikum nadšeně zpívalo texty spolu s kapelou. Za sebou jsem u starších skladeb uznale slyšela: „lepší než na desce.“ Zvukově opravdu byli skvělí s perfektním nasazením. Pouze Blackoshův zpěv se mi dost ztrácel.

Zhruba po hodině hraní přišel obřadně pokřtít "Fascinátor" bubeník CULT OF FIRE Tomáš Corn. Obal vinylové desky zapálil na vyvýšeném podstavci, kde následně celý shořel. Sličnou asistentkou mu byla spoře oděná dámá, jež následně předala album jednomu šťastlivci v publiku. Předpokládám, že lze očekávat další úspěšnou etapu MASTER'S HAMMER. Nezbývá než pogratulovat k novému dítku a jeho pyšným otcům.

Hojná návštěvnost vystoupení těchto legendárních skupin svědčí o tom, jak pevnou základnu u nás pořád mají. Obě se předvedli v tom nejlepším světle a zanechali za sebou uspokojené publikum.

Za udělení akreditace děkujeme agentuře Obscure Promotion.

Informácie o koncerte

Názov: MASTER'S HAMMER a INFERNO v Ostravě

Dátum: 10.02.2018

Miesto: OSTRAVA - BrickHouse DOV

Kapely: MASTER'S HAMMER - epic black metal
INFERNO - occult black metal

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2018-02-15 20:32:55

Prečítané: 1804x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie