GAEREA

Jde nám především o provedení a pocity

GAEREA

Často se setkávám s tím, že první počiny kapel bývají… řekněme rozpačité. Portugalci GAEREA nijak netápou a svůj výraz si již utvořili na dva roky starém EP. S novém albem  „Unsettling Whispers“ pokračují po vytečené cestě. O fungování jejich tuzemské scény nebo nahrávání desky níže v následujících řádcích.

Prosím, představte skupinu GAEREA čtenářům Metalirium.

GAEREA je black metalový kvintet, který vznikl v Portugalsku. V roce 2016 jsme vydali debutové EP u Everlasting Spew Records. V roce 2018 nám vyšlo první dlouhohrající album pojmenované „Unsettling Whispers“ u Transcending Obscurity Records.

Co znamená jméno GAEREA?

Cítil jsem potřebu vytvořit jméno, které by znamenalo pouze to, co skupina zastupuje. Nové slovo, které by každého nasměrovalo k projektu jako konceptuálnímu umění.

Vaša nové album „Unsettling Whispers“ je první oficiální deska (krom EP „Gaerea“ 2016). Jak dlouho jste připravovali toto album?

Začali jsme na textech pracovat jako na novém konceptu celkem brzo po vydání našeho debutového EP. Ačkoliv jsem si nemyslel, že budu mít tak rychle inspiraci od produkce předchozích songů, vše dostalo svojí tvář během několika měsíců. Celé album bylo napsáno přibližně za půl roku.

Můžeš popsat, jak vznikají nové skladby?

Všechnu hudbu tvořím já. Psát pro GAEREA bylo pro mě vždy velmi osobní. Potřebuji čas na psaní, nahrání dema a buď je časem spálím, nebo je naopak nechám vzkvétat. To co mi zůstane, jako poslední vezmu do zkušebny, kde na tom společně začneme pracovat - přinášet nové nápady. Přinejmenším na „Unsettling Whispers“ to tak fungovalo opravdu dobře. Krom toho, je zde silné téma, které je třeba vzít do úvahy jako koncept. V mé hlavě není hudba bez pocitů, dějů nebo vizí, jež je podporují.

Co je inspirací pro texty?

Misantropie, sebe destrukce, voyeurismus, Thomas Ligotti (autor hororů – pozn. redakce).

Vaše hudba je plná emocí. Je pro tebe nějaká skladba příliš osobní abys jí hrál na živo?

Ne. Když jdeme na pódium, hodně se soustředíme na, co potřebujeme předvést. Nehrajeme skladby pouze na živo. To nás až tak nezajímá. Jde nám především o provedení a pocity, které přinášíme na nahrávce. Je to pro nás velmi fyzicky a emocionálně náročné vystupovat a něco nemůžu popsat jen slovy.

Jak reaguje portugalské publikum na vaší hudbu? A můžeš říct jaká je portugalská metalová scéna?

Je to malá undergroundová scéna. Je zde hodně skupin ale nenajdeš mnoho umělců a lidí, kteří by chtěli žít pro jejich tvorbu. To je důvod, proč je tak malá. Pokud jde o reakce na album. Portugalci si užívají black metal. Jsme šťastní za nové příznivce, kteří se objevili, když jsme začali propagovat album.

Máte plány na koncerty/tourné po Evropě?

Ano, připravujeme nějaké speciální show a každý promotér, který by s námi chtěl spolupracovat, se může ozvat.

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li: GAEREA

Webová stránka: http://gaerea.bandcamp.com

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2018-06-28 20:55:17

Prečítané: 1448x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie