ORIGIN OF INFINITY - Vládin

Podporujte se, sdílejte se, spolupracujte mezi sebou!

ORIGIN OF INFINITY - Vládin

Mladá metalová krv zo severočeského Děčína vydala svoju prvotinu „The Last Day on Earth“ na slovenskom labeli Slovak Metal Army. Aký z neho majú pocit, ako zvládajú pandémiu, aké boli ich metalové začiatky a čo nové chystajú, sa dozviete v tomto rozhovore s gitaristom "Vládinom".

 

Najprv k aktuálnej situácii: Ako prežívali ORIGIN OF INFINITY koronavírovú „epidémiu“?

„Pandémie“ se nás zas tak moc nedotkla. Zhruba dva týdny jsme měli „homeoffice“ a tak jsme se připravovali a trénovali individuálně. Nyní už je vše v klasickém režimu.

 

Čo hovoríte na postupné uvoľňovanie opatrení a možnosť organizovať koncerty s obmedzenou kapacitou ľudí?

Omezení chápeme, nadruhou stranu je otázka, zdali jsou tyto restrikce vážně potřeba. Problém je především v lidech samotných a jejich zodpovědnosti.

 

Teraz k “The Last Day on Earth”, aké máte na tento album ohlasy?

K albu máme vesměs jen pozitivní ohlasy, což nás samotné překvapilo. Nejhorší hodnocení v recenzi bylo zatím 50% což je furt zlatý střed.

 

Aký máte vy osobne pocity z tohto albumu?

Album jako takové dalo velkou práci. Pokud pominu skládání hudby, psaní textů a nespočet hodin ve zkušebně, dá se říct, že největší břemeno byla a je samotná produkce. S deskou jsme spokojeni a stojíme za ni tak, jak je. Je to odraz kapely ORIGIN OF INFINITY v letech 2017 a 2018.

 

 

Ako album vznikal z hudobného hľadiska, čo je hlavnou myšlienkou a čo vás k nemu inšpirovalo?

Tvorba v podstatě vznikla velmi rychle a během několika měsíců jsme měli materiál, který by stačil na nahrání EP. Postupem času však přibylo několik dalších skladeb a tak bylo jasné, že se bude nahrávat full album – byť s kratší stopáží. Koncept alba a hlavní myšlenka vychází z naší vášně a lásce ke sci-fi,

Tajemnu a ponuré tématice s postapokalyptickým nádechem. Pokud tedy máte sympatie k filmům jako Interstellar, Prometheus, Total Recall, Minority Report, Waterworld, pak je náš koncept a texty určený přímo vám!

 

Ako album vznikal z technického hľadiska? Ako sa nahrávali jednotlivé nástroje, kde sa mastroval zvuk a kto je zodpovedný za produkciu?

Celé album v jeho instrumentální formě bylo nahráno ve studiu Hellsound na Šumavě. Levi nahrál bicí, na mě pak zůstala kytara, basa plus několik linek na klavír. Co se zpěvu týče, ten byl nahrán samotným

Hospim v jeho domácím studiu. O celkový mastering se pak opět postaral Honza Kapák ve studiu Hellsound. Co se produkce týče, spojili jsme chapadla se Slovak Metal Army, kteří nám s produkcí pomáhají. Vzájemně to tedy valíme půl na půl – Juro ze Slovenska a my u nás v ČR.

 

Kde všade si môžu poslucháči album kúpiť?

"The Last Day On Earth" je možno koupit přes náš Bandcamp, na serveru madmusick.cz nebo na oficiálním eshopu Metalgate-eshop.cz, další možností je Bandcamp Slovak Metal Army. CD i LP je samozřejmě také k odběru u nás v Děčíně. K poslechu je pak na všech známých platformách jako iTunes, Spotify nebo klasicky YouTube.

 

Pár slov k obalu albumu?

Na obalu je dominantním motivem město pojmenované „Black Town“. Je to v podstatě odraz našich textů a tématice alba. Město s futuristickým nádechem bez barev a života. Mrtvé město, jehož sláva dávno zanikla. Jinak na obalu se podílelo hned několik lidí – mojí prací bylo zpracování „Black Town“ architektury. Sandra Kučerová přidala do pozadí vesmír a světla. Levi a Ondra Suchý se postarali o korekturu a další úpravy.

 

banner

 

Aké sú vaše hudobné začiatky: prvé nástroje, prvé skúsenosti s muzikou?

Já i Levi jsme spolu již působili v kapele Nekrolog. To byla kapela, která nám oběma otevřela dveře do světa metalu. Oldschool death aka rok 1990. Rádi na tuto dobu vzpomínáme. Já hraji na kytaru od 15 let, po roce se přidala i basa. Levi začal s hraním na bicí o něco později.

 

Ako vznikla kapela ORIGIN OF INFINITY?

Kapela vznikla po pár diskuzích na FB a hlavně díky chuti něco málo dokázat. Po pár zkouškách bylo jasno, že kapela má potenciál a rozhodli jsme se do toho jít po hlavě.

 

Z čoho čerpáte inšpiráciu pre tvorbu?

Mě osobně inspiruje celá škála věcí. Není to jen hudba. Jsou to i filmy, obrazy, texty nebo události. Samozřejmě ostatní kapely a hudebníci.

 

Vaše hudobné vzory?

Meshuggah, Oceano, Periphery, Animals as Leaders, Aborted, Born Of Osiris, Sepultura, Muse, Hans Zimmer, Danny Elfman, Ludwig Van Beethoven, Fryderyk Chopin, Franz Schubert.

 

Ako hodnotíte českú a slovenskú metalovú scénu?

CZ&SK scéna za poslední roky hodně stoupla, co se kvality týče. Ať už po zvukové stránce jednotlivých kapel nebo profesionality promotérů, vydavatelů a sound engineerů.  Na scéně je velká část šikovných lidí a má to tady vážně obrovskej potenciál. Pořád je to ale hodně malý procentu lidí a tak je potřeba vice vzájemně spolupracovat, podporovat se a vycházet si vstříc. Jedině tak se snad budeme moct jednoho dne vyrovnat západu.

 

Najlepší a najhorší zážitok kapely? (napr. z koncertov)

Ty nejlepší zážitky probíhají de facto teď, ve spojení s propagací desky dostáváme příjemné ohlasy a to nás těší. Nejhorší zážitky asi úplně nemáme. Ale pokud můžu zmínit několik zážitků, byla by to cesta do Hellsoundu autobusem na stojáka z Prahy do Strakonic. Možná taky šokující zjištění, že v kapelní lednici došlo pivo, případně pak skutečnost, že vám kurýr místo kebabu do zkušebny doveze falafel, kterej chutná jak cvičky.

 

Budeme môcť vidieť ORIGIN OF INFINITY naživo v najbližšom čase?

Ano, momentálně pracujeme na kompletaci live sestavy. Pokud by se však našel zájemce pro dlouhodobou spolupráci na postu zpěvu, nechť se nám ozve. Díky!

 

Aké sú vaše plány na tento rok?

V současné době pracujeme na dokončování našeho prvního videoklipu. Dalším rozpracovaným projektem je také     playthrough video. Dále také naše fanoušky můžeme připravit na merch, ve smyslu triček a čepic. Na konci léta by také nejspíš mělo vyjít nové EP nesoucí název "OCVLTISM", obsahující dvě skladby. Určitě se tedy máte na co těšit!!

 

Čo by ste chceli odkázať našim čitateľom?

Prvně chceme poděkovat všem, kteří si koupili naše CD, LP nebo nás jinak podpořili. Moc to pro nás znamená. Co se týče vzkazů pro ostatní fans a kapely – nepouštějte na sebe zbytečný hate. Naše scéna je fakt malá a doba, kdy jsme se na bandzone hádali kvůli tomu, že jiná kapela má o 3 fanoušky víc, je už dávno pryč. Podporujte se, sdílejte se, spolupracujte mezi sebou. Zkuste občas oželit pár piv, bežte a kupte si CD vaší lokální kapely. Je to investice, která udělá víc, než se zdá. Děkujeme všem!

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li: Vladimír "Vládin" Novák

Webová stránka: https://originofinfinity-sma.bandcamp.com/

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2020-06-16 00:00:00

Prečítané: 1905x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie