THE ABSENCE - Patrick Pintavalle

THE ABSENCE - Patrick Pintavalle

Kapelu The Absence som objavil, až keď som sa dostal k ich debutovému albumu “From Your Grave”. Recenziu si môžete prečítať na Metaliriu v rubrike reviews. Banda ma zaujala hlavne svojou hudobnou orientáciou. Z ich CD je cítiť jasný “severský” vplyv. A tak som sa rozhodol podporiť túto nádejnú partiu amerických muzikantov aj formou rozhovoru…

Kapela The Absence vznikla v roku 2001. Aká bola jej cesta na hudobnom poli od jej počiatku až do súčasnosti? Bolo ťažké starať sa o chod kapely?
Jamie a ja sme založili kapelu a zo začiatku išlo všetko veľmi hladko, až kým neprišli problémy s ostatnými členmi. Nebrali to celé príliš vážne, tak sme museli hľadať ľudí so serióznejším prístupom. Dalo by sa povedať, že to malo svoje klady aj zápory, ale teraz sme jednoznačne lepšia partia- aj po skladateľskej, aj po profesionálnej stránke.

Prečo ste sa zamerali práve na škandinávsky metal? Americká banda hrajúca severský death metal je v USA určite výnimočná.
Bolo to jednoducho kvôli hudbe, ktorá nás ovplyvňovala. V našich prehrávačoch sa stále točili CD kapiel ako Carcass, Entombed, Edge of Sanity, At the Gates, Arch Enemy, Soilwork, In Flames, Dimension Zero. V našej hudbe je však cítiť aj americké korene. Náš ďalší album ukáže svetu, že nie sme len kopírka švédskych kapiel. Materiál bude viac progresívny a rôznorodý.

Videl som fotky, na ktorých má niekto z vás oblečené tričko Arch Enemy. Máte radi túto kapelu? A aký máš názor na ženy v metale?
Ha ha ha...to som ja. Takto som im vyjadroval podporu na našich fotkách. Milujem Arch Enemy. Je to skvelá banda a ovplyvnila každého z nás. A čo sa týka žien v metalových kapelách... nevidím v tom žiadny problém. Angela Gossow je skvelá frontwomanka!

Váš debutový album „From Your Grave“ získava samé kladné hodnotenia. Je to pre Vás určitý druh zadosťučinenia? Čakali ste takýto úspech?
Sme úplne šťastní zo všetkých recenzií, ktoré sme doteraz na náš album čítali. Je úžasné, že nás metalový svet prijal s otvorenou náručou. Nechcem povedať, že sme to očakávali, ale je to naozaj skvelý pocit.

Viem o tom, že ste nahrávali videoklip k skladbe z vášho albumu. Povedz mi o tom viac. Kde to bolo nahrávané, kedy to bolo nahrávané, pre ktorú skladbu, o čom ten klip vlastne je...
Natočili sme klip k titulnej skladbe „From Your Grave“. Nahrávanie sa uskutočnilo 2. februára v Tolede (Ohio). Jedná sa o klip zosnímaný počas nášho koncertu. Nemôžem Ti o ňom veľa povedať, pretože v súčasnej dobe sa ešte stále edituje. Ale žiadny strach...Bude to nárez!!!

Ako sa kapela The Absence dostala pod krídla Metal Blade-u?
Poslali sme nejaké naše nahrávky rôznym vydavateľstvám. Niektoré z nich nám aj odpovedali, ale keď nás kontaktovali ľudia z Metal Blade, bolo jasné, že to myslia vážne. Vyrastali sme na nahrávkach, ktoré vydávala táto firma, takže to bola veľmi jasná a jednoduchá voľba.

Máš nejakú predstavu o nasledujúcom albume? Začal si už tvoriť nové skladby?
Áno, rozmýšľame o koncepčnom albume. Píšem veľa materiálu. Je dosť progresívny. Milujem, keď môžem pracovať na nových skladbách. Myslím, že Jaramie a ja zložíme väčšinu pesničiek.

Práve ste sa vrátili z turné, ktoré ste absolvovali spolu s DEAD TO FALL a ION DISSONANCE. Ako sa Vám pozdávalo?
Bolo to úžasné. Títo ľudia sú ako naša rodina. Počas každého koncertu sme „valcovali“ publikum. Je pekné, keď vieš, že máš takých priateľov. Dúfame, že sa s nimi ešte na nejakom turné stretneme. Myslím, že s ION DISSONANCE budeme hrať aj na New England Metal Feste.

V lete odohráte ďalšie turné: Metal Crusaders Tour 2006 spolu s Vader, Kataklysm, Nuclear Assualt. Aké sú Tvoje pocity, keď si na to pomyslíš? Som si istý, že sa tešíš ako malé dieťa (smiech). Ako ste sa na toto turné vôbec dostali?
Sme skutočne veľmi šťastní, že si s týmito kapelami môžeme zahrať. Akurát Nuclear Assualt budú nahradení kapelou Destruction. Na turné sme sa dostali vďaka nášmu agentovi. Ten už niečo preskákal. 

Ako je to s metalovým undergroundom v USA? Aký je tam najlepší zdroj muziky? Máte tam metalové rádia, magazíny, TV stanice?
Myslím, že Internet je celkom dobrým hudobným zdrojom. Niečo sa dá nájsť aj v TV. Výber magazínov v obchodoch je tiež celkom slušný. A čo sa týka rádia, tak tam, kde žijem, nie je žiadna poriadna rádiová stanica, ale keď sme boli na turné, tam sme zopár kvalitných staníc objavili. 

Hrám na gitare, tak by ma zaujímalo, na čom hráš Ty.
Taaaak, ja hrám na ESP a Peter na gitarách Caparisson. Obidvaja sme ich firemní hráči. Momentálne používam zosilňovače spoločnosti Madison z Colorada (opäť ako firemný hráč) a Peter hrá na Framus-och. Používam Rocktron Hush Super C (rack) a TC Electronics G pre efekty ako delay, phaser.... Struny mám dAdderio a kábel Monster.

Momentálne sa v talianskom Turíne konajú Olympijské hry. Zaujímaš sa o šport? Sleduješ prenosy z Olympiády?
Zatiaľ som nezachytil žiaden prenos, ale sledujem len ľadový hokej. Hokej hrávam vo svojom voľnom čase, takže kvôli tomu ho aj rád sledujem.

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li: Patrick Pintavalle

Webová stránka:

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2005-09-20 21:45:27

Prečítané: 779x

Autor: Dušan Skalický

Dušan Skalický

Názory redakcie

Chýba názor redakcie