ACT OF DEFIANCE – Old Scars, New Wounds

ACT OF DEFIANCE – Old Scars, New Wounds

Když před dvěma lety přišli ACT OF DEFIANCE se svým debutem „Birth and the Burial“, povedlo se jim hned získat pozornost. Zaslouženě. Tahle banda, ve které najdete dva bývalé členy legendárních MEGADETH – kytaristu Chrise Brodericka a bubeníka Shawna Drovera, svým prvním albem ukázala, že je na scéně nová a zajímavá thrashová parta. Jediným otazníkem tak bylo, jak se téhle čtveřici povede na výborný debut navázat.

Odpověď si pánové přichystali v podobě placky „Old Scars, New Wounds“, kterou poslali do světa koncem září. A už úvodní kanonáda bicích ukazuje, že ta odpověď je pořádně pádná.

I když je tahle americká parta o dva roky starší a moudřejší, na naštvanosti a agresivitě rozhodně neubírá. Ostré riffy, drtivé bicí i řezavý vokál Henryho Bonnera potvrzují, že ACT OF DEFIANCE to s rozvířením thrashových vod myslí vážně.

Koneckonců dokladem je i rozmanitost nové desky. Tahle čtveřice se totiž nebojí zabrousit i do jiných metalových žánrů, a tak se dočkáte coreové neurvalosti nebo deathové brutality. Agresivnější pasáže přitom kapela ráda kombinuje s těmi melodičtějšími. A to je dohromady náramně chutná kombinace.

Jen škoda, že nasazenou úroveň nedokáže kapela udržet na celé desce. Některé songy proto kolem vás prosviští, aniž by se nějak výrazněji zapsaly do vašich zvukovodů. Nemůžu se tak ubránit dojmu, že tahle parta má potenciál určitě mnohem větší.

Přesto je ale „Old Scars, New Wounds“ velice solidní thrashové album. A navíc s příslibem, že příště to může být ještě zajímavější.

7 / 10

Tracklist

01. M.I.A.
02. Molten Core
03. Overexposure
04. The Talisman
05. Lullaby of Vengeance
06. Circle of Ashes
07. Reborn
08. Conspiracy of the Gods
09. Another Killing Spree
10. Broken Dialect
11. Rise of Rebellion

Zostava

Henry Derek Bonner – zpěv
Shawn Drover – bicí
Chris Broderick – kytara, zpěv
Matthew Bachand – baskytara

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 29. 9. 2017

Typ: CD

Dĺžka: 48:59

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: https://www.facebook.com/actofdefiancemusic

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-12-21 12:12:14

Prečítané: 1155x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie