ANAAL NATHRAKH - A New Kind of Horror

ANAAL NATHRAKH - A New Kind of Horror

Britské duo Dave Hunt (BENEDICTION) a Mick Kenney pred dvadsiatimi rokmi stvorili monštrum s názvom ANAAL NATHRAKH. V poradí desiaty radový album "A New Kind of Horror" prináša poslucháčom zopár inovácií spolu s klasickými osvedčenými prvkami.

To, čo zostalo, je metalový podklad, ktorý je poriadne ostrý a vyšinutý. Označenie soundtrack k apokalypse v tomto prípade nie je len otrepaná fráza. Je to extrémne násilná hudba plná majestátnych hymnických melódií, divokých blastbeatov a melodických ako aj beštiálnych vokálov. Dočkáme sa aj spevu à la KING DIAMOND, ktorý je až podozrivo podobný originálu ("The Reek of Fear"). Na dokreslenie celej apokalyptickej vízie s obľubou používajú rôzne sample a industriálne zvuky. Práve tu možno zaznamenať nové prvky a zaujímavé inovácie. Do rytmiky zapojili rôzne zvuky streľby, cinkanie nábojníc, bojovú vravu, výkriky a podobné vychytávky.
Elektronické prvky znejú veľmi moderne, čo je ale trocha kontraproduktívne. Najmä niektoré až príliš digitálne zvuky pôsobia  rušivým dojmom. Spod tej špiny miestami vystupujú aj orchestrálne prvky, ktoré dodávajú nahrávke majestátny nádych. Nepracujú však len s typickými pompéznymi plochami a vedia mučiť naše sluchovody aj týmito prvkami ("Obscene and Cancer"). Ide skrátka o poriadne extrémnu nahrávku s obrovskou dávkou agresie. No v porovnaní s najzásadnejšími nahrávkami ANAAL  NATHRAKH ako "In the Constellation of the Black Widow" či "Hell Is Empty…" je to skôr ich štandard.

ANAAL NATHRAKH sa zjavne snažia posunúť svoju hudbu dopredu, no vlastný tieň sa im nedarí prekročiť. Stále je to však kvalitná muzika, ktorá znie neskutočne extrémne. Predstavte si, že namiesto budíka vám narušený psychopat v amoku zapichne hrdzavú roxorovú tyč do ucha a poriadne s ňou zakrúti. Tak nejak znie "A New Kind of Horror".

  

8 / 10

Tracklist

1. The Road to…
2. Obscene as Cancer
3. The Reek of Fear
4. Forward!
5. New Bethlehem / Mass Death Futures
6. The Apocalypse Is About You!
7. Vi Coactus
8. Mother of Satan
9. The Horrid Strife
10. Are We Fit for Glory Yet? (The War to End Nothing)

Zostava

V.I.T.R.I.O.L. - vokály
Irrumator - gitary, basa, programing

Informácie o albume

Žáner: Industrial Black Metal/Grindcore

Dátum vydania: 28.09.2018

Typ: CD

Dĺžka: 32:55

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://anaalnathrakh.bandcamp.com

Krajina: Anglicko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-10-20 19:14:36

Prečítané: 1407x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie