AUDREY HORNE - Blackout

AUDREY HORNE - Blackout

Zvažuji, jestli mě skandinávští hoši AUDREY HORNE hudebně někdy zklamali. A nemusím se ani moc snažit, abych znala odpověď: Ne! Jejich napumpovaná hard and heavy party nazvaná "Blackout", kterou aktuálně předestřeli posluchačům, se povedla na výbornou a kdyby vydali toto album v 80. letech, bylo by předzvěstí velké kariéry. Ale nevadí, doba už je jinde, teď si parta pohodářů točí hudbu prostě pro radost. Jak jsem zmínila, vliv osmdesátek je znatelný, když budete trochu pozorněji poslouchat, najdete skladby, kde se vám vybaví KISS, DEEP PURPLE nebo FALCO. Ale nejedná se o žádné vykrádání, spíš moderně namíchané inspirace a variace. Navíc si pro živá vystoupení připravili další nabušený materiál.

Správných rockových riffů a sól se dočkáme např. ve skladbách "Blackout" a "Midnight Man" nebo "This Is War". Do pomalejších tónů se dostaneme při "This One". Nesmím ani opomenout velmi dobré bubnové party ve všech písních. Doporučuji si desku sehnat i s bonusy. Skladba "Juggernaut" úžasně nabíjí energií a úplně poslední "The End" se stala závěrečným protažením po svižném cvičení. Tady si užijete Toschieho nádherně procítěný vokál asi nejvíc.

Nechci tohle album srovnávat s předchozí tvorbou, jelikož se každou nahrávkou šoupnou trochu jinam v rytmech, zpěvu… Je to celkem citelný rozdíl oproti CD z roku 2010, pojmenované stejně jako skupina AUDREY HORNE. "Blackout” vás donutí rebelsky ohulit bedničky na max. výkon. Je chytlavé, vhodné k prozpěvování a velmi nápadité.

9 / 10

Tracklist

01. This Is War
02. Audrevolution
03. Blackout
04. This One
05. Midnight Man
06. Light Your Way
07. California
08. Satellite
09. Naysayer
10. Rose Alley
11. Juggernaut
12. The End

Zostava

Toschie - zpěv
Ice Dale - kytara
Thomas Tofthagen - kytara
Kjetil Greve - bubny
Espen Lien - basa

Informácie o albume

Žáner: Hard Rock

Dátum vydania: 12.01.2018

Typ: CD

Dĺžka: 51:14

Vydavateľstvo: Napalm Records

Webová stránka: http://www.audreyhornemusic.com

Krajina: Norsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-01-29 22:49:51

Prečítané: 1175x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie