BLOODCUT - The Old Cemetery Stories

BLOODCUT - The Old Cemetery Stories

Po dlhšom čase sa mi do rúk dostala domáca tvorba, konkrétne novinka od martinských BLOODCUT „The old cemetery stories”. CD obsahuje 7 nových skladieb a 4 skladby z predchádzajúceho dema „Remains of the deceased”. BLOODCUT ma preniesli do mojich metalových začiatkov, keď som začínal postupne prepadávať čaru death metalu. Pamatám sa, ako sa ku mne dostal prvý počin legendárnych DEATH a ja som sa navždy upísal tomuto žánru. BLOODCUT vyznal svojou tvorbou hold práve tejto dobe, keď sa death metal začínal formovať a postupne naberat na sile. Aj keď moj vkus sa menil spolu s pribúdajúcimi rokmi, rád sa k základom znova vraciam. Poďme teda rozpytvať a bližšie sa pozrieť na toto dielo.

Kapela vsadila na priamočiare a jednoduché línie, žiadne zložité kompozície tu nehľadajte. Tu prevláda primárna surovosť, neotesaná brutalita povestná pre tento štýl. Tempá sú od stredne rýchlych až po pomalé, aby sa vám atmosféra záhrobia pomaly vrývala pod kožu. Gitary sú tak isto dobre zrozumiteľné, stavané na jednoduchých, ale úderných riffoch. Žiadne sóla ani vyhrávky, ktoré by pravdepodobne pri tomto štýle pôsobili nevkusne. O technické majstrovstvo sa kapela vlastne ani nepokúšala, tu ide úplne o niečo iné. Ak teda máte radi zložité kompozície, ultra rýchle tempá a sóla plné arpeggií (dúfam, že som to dobre vyskloňoval, fakt krkolomné slovo), tak ste na zlej adrese. Toto je totižto čistý surový old school death metal so všetkým, čo k nemu patrí. Ako najväčšiu prednosť vnímam tú temnú záhrobnú atmosféru, ktorú sa kapele podarilo vyrobiť. Z albumu totižto ten ponurý plesnivý puch priam cítiť a som si istý, že to bol hlavný zámer. Vypovedá o tom aj veľmi pekná grafika použitá na CD a obale. Deprimujúce hororové nálady podtrhuje záhrobný vokál, ktorý mi k tomuto štýlu dokonale pasuje. Bicie sú naprogramované výborne, ja ako amatér som ich nedokázal rozoznať od živých a to vnímam ako skvelú vec, kedže je už v tejto dobe možné produkovať kompletné dielo bez potreby bubeníka. Príkladom je aj tento album, kde sa o gitary, programovanie bicích a spev postaral Janek a na base hral Slavek. Výborná robota chlapci, len tak ďalej, už teraz sa teším na ďalšiu ochutnávku smrtiaceho death metalu.

Zhrnutie na záver : Album odporúčam či už všetkým milovníkom starej školy, alebo ľuďom, čo si radi nostalgicky zaspomínajú na začiatky death metalu.

9 / 10

Tracklist

01. Opening the Coffin
02. Strange Family Secrets
03. Horrible Experience
04. Left to Rot
05. House of Blood
06. We are Zombies
07. Flesh Eaters
Special Bonus: Demo "Remains of the Deceased"
08. Cemetery Party
09. Necromarch
10. Still Undead
11. Back from the Dead

Zostava

Janek - gitary , vokál, programovanie bicích, texty
Slavek - basa

Informácie o albume

Žáner: Old school death metal

Dátum vydania: 14.04.2017

Typ: CD

Dĺžka: 36:55

Vydavateľstvo: Support Underground

Webová stránka: http://bandzone.cz/bloodcut

Krajina: Slovensko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-06-08 12:00:00

Prečítané: 1486x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie