DEHYDRATED - Resurrection

  DEHYDRATED - Resurrection

Piešťanská death metalová kapela DEHYDRATED vstala z mŕtvych a opäť zaútočila na ušné bubienky metalových nadšencov. Od prvého albumu "Ideas" ubehlo dlhých 20 rokov a takýto návrat nemusí vždy dopadnúť podľa predstáv. No "Resurrection" alias vzkriesenie alebo zmŕtvychvstanie kapely DEHYDRATED dopadlo nadmieru dobre. V nasledujúcich riadkoch sa na toto znovuzrodenie pozriem bližšie.

Album má celkovo šesť skladieb, pričom okrem piatich vlastných "vypalovačiek" obsahuje aj cover od MASSACRE s názvom "Dawn of eternity". Krátke záhrobné intro navodí tú správnu atmosféru a death metalové orgie sa môžu začať. "The Glory´s Hangman" je prvou skladbou a vystihuje presne štýl a rukopis kapely. Nemilosrdné klepačky striedajú pomalšie válivé pasáže, riffy sú hutné ale zároveň aj nápadité. Celý album je dosť old school, čomu zodpovedajú riffy - kde nenájdete žiadne vyhrávky a sólíčka, ale len priamočiarosť a dôraz práve na vyššie spomínanú hutnosť. Skladby sú výborne kompozične zložené a zapadajú do škatuliek death metalu vo svojej prvotnej surovej podobe. Gitary sypú nekompromisne a majú veľmi vydarený zvuk, jednotlivé tóny sú pre poslucháča perfektne zrozumitelné. Album z hladiska zvuku na mňa pôsobí celkovo vynikajúcim dojmom (čo žiaľ nie je vždy pravidlom pri UG scéne). O mŕtvolný puch, ktorý samozrejme pri old school death metale nesmie chýbať, sa okrem všetkých hudobných inštrumentov stará nechutne nízko položený growling Dragana, ktorého všetci poznajú z jeho účinkovania v DEPRESY. Hrobový hlas priamo z pekla sedí k "Resurrection" ako uliaty, opäť sa takisto ako pri gitarách drží v rámcoch pôvodného a najstaršieho smrtiaceho kovu. Bicie nástroje obsluhuje ďalší bývalý člen DEPRESY- Elevo, naklepané sú celkom solídne a precízne. Nemôžem zabudnúť predstaviť jediného pôvodného člena DEHYDRATED a tým je gitarista Braňo Jurák. Okrem neho hrá na gitare aj Pepe Benčík a na base Janek Bezový. Album vyšiel pod hlavičkou Immortal Souls Productions a o štýlový obal sa postaral umelec Juanjo Castellano. Schválne sa pozrite na jeho doterajšiu tvorbu, je to fakt macher.

"Resurrection" od DEHYDRATED ponúka všetko, čo od old school death metalu očakávate. Surovo a nekompromisne drtí bubienky a vzbudzuje vo vás chuť zabíjať. Maximálna palebná sila a výborný čistý zvuk...čo viac si môžeme želať.

 

9 / 10

Tracklist

1.The Glory´s Hangman 06:10
2.Don´t Laugh You´re Dying 04:40
3.Last Sunset 03:06
4.Appealing Murder 04:40
5.Dying And Asking 05:18
6.Dawn Of Eternity 05:01

Zostava

Braňo Jurák – gitary
Drahoslav Dragan Gabriš – vokál (ex-Depresy)
Pepe Benčík – gitary
Janek Bezový – basa
Elevo – bicie (ex-Depresy)

Informácie o albume

Žáner: Old-school death metal

Dátum vydania: 1.10.2017

Typ: CD

Dĺžka: 28:55

Vydavateľstvo: Immortal Souls Productions

Webová stránka: http://dehydrated-isp.bandcamp.com

Krajina: Slovensko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-10-30 12:00:00

Prečítané: 1845x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie