DEICIDE - Overtures Of Blasphemy

DEICIDE - Overtures Of Blasphemy

Jednou z mála skupín, u ktorej si úplne presne pamätám prvý vypočutý song, je DEICIDE. Už je to teda nejaký ten piatok a tou "vyvolenou" bol "Serpents of the Light" z vtedy aktuálneho rovnomenného albumu. Bol som vtedy totálne uchvátený a bolo jasné, že táto skupina bude mojou obľúbenou. Odvtedy Glen a spol. prešli ďalekú cestu, ktorá síce zahŕňala personálne zmeny a v podstate nemeniacu sa hudbu. Ak uvážime aj to, že po odchode bratov Hoffmanovcov kapelu doplnili technickejší hráči, tak nenastala žiadna výraznejšia zmena. DEICIDE hrajú stále "len" death metal, samozrejme s veľkou dávkou blasfémie.

Práve textová podoba je hlavným poznávacím znakom týchto pekelníkov a taktiež Glenov hlas. Ak by som robil nábor na moderátora pre rozhlas v pekle, tak Glen by bol mojou prvou voľbou, pretože jeho prejav k tým textom pasuje tak, ako obrátený kríž na jeho čelo. Jednu jedinú výhradu k nemu mám. Občas by mohol byť chvíľku ticho. Je neuveriteľné, koľko toho odspieva, odreve, odkomunikuje.
Jednotlivé záseky sú pomerne krátke, "najdlhšia" skladba je hneď prvá ("One with Satan") a nemá ani štyri minúty. Ak si zoberieme, že tu máme celkovo 12 songov, dostaneme sa takmer na 38 minút. Vzhľadom na to, že album je naozaj intenzívny a jediný oddych je v podstate len na začiatku, pár sekúnd, tak je stopáž v poriadku. Menej odolní poslucháči by možno prijali dokonca aj kratší hrací čas.

Hudobne sa DEICIDE mierne posunuli k jednoduchším kompozíciám. Nie síce v zmysle v začiatkoch kapely, ale predsa len už tu boli aj prepracovanejšie veci, z hľadiska gitár. Takmer po 30 rokoch nestratili nič zo svojej agresivity, protikresťanského / protináboženského postoju a skvelého death metalu. Koho to nepresvedčilo doteraz, tak už nikdy. Neostáva len dúfať, že Glen a spol. nám pripravia ešte nejednu porciu skvelej hudby, a to aj s vedomím, že od Glena len o niečo starší ex-člen Ralph Santolla zomrel pred pár mesiacmi.

(O vydanie "Overtures Of Blasphemy" sa postarali Century Media Records a samozrejmosťou sú tak všetky možné aj nemožné edície.)

8,5 / 10

Tracklist

01. One With Satan
02. Crawled from the Shadows
03. Seal the Tomb Below
04. Compliments of Christ
05. All That Is Evil
06. Excommunicated
07. Anointed in Blood
08. Crucified Soul of Salvation
09. Defying the Sacred
10. Consumed by Hatred
11. Flesh, Power, Dominion
12. Destined to Blasphemy

Zostava

Glen Benton - vokály, basa
Kevin Quirion - gitara
Mark English - gitara
Steve Asheim - bicie, gitara

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 14.09.2018

Typ: CD

Dĺžka: 37:56

Vydavateľstvo: Century Media Records

Webová stránka: http://www.facebook.com/OfficialDeicide

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-10-10 15:49:58

Prečítané: 1203x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie