FLESHLESS - Doomed

FLESHLESS - Doomed

V daždivý októbrový večer som sa rozhodol dohnať restík z minulého roku, a tým je “Doomed” od FLESHLESS. Materiál od našich západných susedov sa ku mne dostal po dlhej dobe a veruže majú byť na čo hrdí. FLESHLESS sú na scéne už nejaký ten piatok (rok založenia 1993) a majú na konte kopec vydarených albumov. Priznám sa, že som kapelu na dlhé roky ztratil z dohľadu, no všetko zameškané teraz postupne doháňam. V pamäti mi ostal najmä kultový “Nice To Eat You” (2001).

Už pohľad na obal spolu s názvom “Doomed” veľa napovedia o tom, s akou muzikou na nás kapela vyrukuje. Po krátkom dramatickom intre sa v rámci skladby “4th Dominion” začne nekompromisná klepanica, ktorá postupne prerastie do pomalších ťahavých pasáží. Tie sú plné rôznych melodických riffov, ktorých sa na albume vystrieda neúrekom a táto prvá skladba končí dlhým sólom do stratena. FLESHLESS majú svoj špecifický rukopis, ktorý sa nedá zameniť s inou kapelou a poznať ho samozrejme aj na tomto albume. Neposunuli sa teda mimo predom vytýčené mantinely, neprinášajú nič nové, ale to je úplne v poriadku. Ich štýl je plný brutálnych, nemilosrdne naklepaných pasáží, na druhej strane k nemu tak isto patria pre death metal až neobvyklé melodické riffy. Spolu to vytvára zaujímavý hudobný mix, ktorý vie vytvoriť naozaj len FLESHLESS.

Oproti minulosti predsa len badať určitý hudobný posun, všetko mi príde ako keby o niečo prepracovanejšie, jednotlivé komponenty do seba perfektne zapadajú a “Doomed” sa tiež môže pochváliť čistým zvukom na vysokej úrovni. Album je podmáznutý temnotou, ktorá však nie je prvoplánová a sem tam sa mihnú aj surové blackové riffy. Surovosť podtrháva aj brutálny vokál v prevažne guturálnych polohách, ktorý k hudbe perfektne pasuje. FLESHLESS vypustili do sveta ďalší podarený album, ktorý sa bude páčiť najmä fanúšikom brutálnejších žánrov, predsa len tej melódie tam nie je až toľko a tempá sú tiež skôr rýchlejšie.

9 / 10

Tracklist

01. Intro
02. 4th Dominion
03. Human Debris
04. A Bleeding Sculpture
05. Expelled
06. Noise 5
07. Ninety-Seven Pieces
08. Distorted Eulogy
09. Castrate
10. Parasites Fodder
11. Outro

Zostava

Vladimir Prokoš - vokály
Luděk Huzán - gitara
Michal Filipi - gitara, basa
Vitys - bicie

Informácie o albume

Žáner: Brutal Death Metal/Grind

Dátum vydania: 15.12.2018

Typ: CD

Dĺžka: 31:49

Vydavateľstvo: Rotten Roll Rex

Webová stránka: http://www.fleshless.cz

Krajina: Česko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-10-02 00:00:00

Prečítané: 1045x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie