GODWATT - Necropolis

GODWATT - Necropolis

Old schoolový heavy/doom zvuk s nádechem BLACK SABBATH objevíte na nové nahrávce skupiny GODWATT. Deska pojmenovaná "Necropolis" je svižná, neplácá se ve zbytečnostech a všemožných zákoutích. Celou jí nazpívali ve svém rodném jazyce: italštině. Tu využívají co to nejvíce jde - emocionálnost a tvárnost textů je na první poslech slyšitelná. Zpěvák Moris Fosco má zvláštně chraplavě zabarvený hlas, proto si může dovolit zpívat s vážností k tomu příslušející slova o smrti, bolesti, umírání či naštvanosti. Těmi je prosyceno všech devět písní.

Hned druhá skladba "Morendo" vás nadchne mnoha rockovými riffy, v rychlejším sledu za sebou. Je chytlavá a věřím, že má potenciál se stát dalším singlem, stejně dobrým jako byla první vlaštovka, vypuštěná ven na konci minulého roku, nesoucí název "Tenebre".

Pánové spolu hrají jako trio již od roku 2006 ve stejné sestavě. Zastoupení hudebních nástrojů je v jejich případě dostačují. Hutné basové linky, špinavý zvuk kytary i rázné bubny. Byť se po výrazové stránce nejedná zase až tak o nic objevného, právě u takových menších kapel si můžete dobře ověříte, že tvorbu táhnou hlavně srdcem, nehledí moc na nějaká očekávání. Možná to se právě stalo důvodem, proč jejich hudební projev zní tak nadčasově, svěže a dobře šlape.

Řemeslně nemám co vytknout. Nicméně po pár posleších se mi "Necropolis" v první půlce začalo slívat, chybí mi takový ten moment překvapení, který vás definitivně usadí na zadek. Druhá část se jeví více nápaditěji a temněji.

7 / 10

Tracklist

1. Necropolis
2. Morendo
3. Siamo noi il male
4. E' la tua ora
5. Tra le tue carni
6. La morte è solo tua
7. Tenebre
8. R.I.P.
9. Necrosadico (CD bonus)

Zostava

Moris Fosco - vokály/kytara
Mauro Passeri - bass
Andrea Vozza - bicí

Informácie o albume

Žáner: Stoner/Doom Metal

Dátum vydania: 09.02.2018

Typ: CD

Dĺžka: 47:08

Vydavateľstvo: Jolly Roger Records

Webová stránka: http://www.facebook.com/godwatt

Krajina: Itálie

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-02-08 18:33:44

Prečítané: 1360x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie