GUNFIRE - Gunfire

GUNFIRE - Gunfire

Často se zdá, že cestování v čase je záležitostí sci-fi knih a filmů. Přitom už nyní existuje spousta možností, jak se vydat do minulosti. Stačí si prohlédnout výlohy některých obchodů, navštívit leckterou polikliniku nebo se usadit v čekárně Českých drah na brněnském hlavním nádraží. A hned máte pocit, že jste v době hlubokého socialismu.

Naštěstí existují i příjemnější způsoby. Stačí třeba sáhnout po správné hudbě. Například po italských heavy/power metalových GUNFIRE, kteří letos pod křídly agilních Jolly Roger Records vydali reedici svého eponymního EP z poloviny osmdesátých let. A protože původní vinyl obsahoval pouze pět skladeb včetně krátkého intra a jeho délka sahala stěží k osmnácti minutám, rozhodli se k němu přihodit ještě své první demo a živou verzi jedné ze skladeb.
A rozhodně to není špatný balíček. Nenabízí sice načančané a napulírované moderní balení, ale působí o to uvěřitelněji. Syrové nabroušené kytary, šlapavý rytmus a jednoduché refrény volající po tom, aby je křičely stovky fanoušků na koncertech, vás spolehlivě přenesou do doby, kdy rockovému světu vládly roztrhané džíny, řetězy a křiváky. Vše navíc podtrhuje garážový zvuk demoskladeb, nekomplikované melodie a přímočará sóla.

Právě to, že se reedice snaží zachovat původní zvuk a atmosféru, je obrovskou výhodou. Opravdu tak máte pocit, jako byste se ocitli o třicet let zpátky. Přispívají tomu i vlivy kapel, které jsou z desky slyšet. Nejvýraznější je to asi v případě "Wings of Death", u které jste na pochybách, jestli náhodou není z dílny K.K. Downinga a jeho kumpánů z JUDAS PRIEST. Koneckonců i zpěv Roberta Drake v ní nápadně připomíná Roba Halforda.
Přestože z hudebního pohledu album rozhodně není ničím přelomovým, i téměř 35 let od svého vzniku nabízí příjemnou zábavu. Zábavu, kterou každý milovník osmdesátkového heavíku určitě ocení.

7 / 10

Tracklist

01. Intro
02. Hard Steel
03. Thunder of War
04. Gunfire
05. Wings of Death
06. Firecult
07. Gunfire (Demo)
08. Thunder of War (Demo)
09. The Sea Be Your Grave (Demo)
10. Hard Steel (Demo)
11. Bloody Way (Demo)
12. Winged Horses (Demo)
13. Thunder of War (Live - Cd Bonus)

Zostava

Robert Drake - vokály
Lord Black Cat - kytara
Maury Lyon - baskytara
Rob Gothar - bicí

Informácie o albume

Žáner: Heavy/Power Metal

Dátum vydania: 25.01.2019

Typ: CD, LP

Dĺžka: 52:38

Vydavateľstvo: Jolly Roger Records

Webová stránka: http://www.gunfire.it

Krajina: Itálie

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-03-12 08:54:26

Prečítané: 684x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie