HUMANASH - Reborn from the Ashes

HUMANASH - Reborn from the Ashes

Italský label Jolly Roger Records ještě donedávna v České ani Slovenské republice nikomu nic moc neříkal. V posledních týdnech se ale jména jeho kapel začínají na rockových a metalových serverech objevovat stále častěji. A zdá se, že právem. Jak to nedávno dokázali rockoví WITCHWOOD. Anebo právě teď heavymetalisté HUMANASH.

Tihle pánové, vedení zpěvákem další italské bandy L’IMPERO DELLE OMBRE Johnem Goldfinchem, se zhlédli v melodičtějším, rychlejším a hlavně hororovějším pojetí tohoto žánru. Největší vliv na ně přitom měla italská kultovka DEATH SS. Na téměř dvaadvacetiminutém mini CD „Reborn from the Ashes“ ale těch vzorů poznáte určitě víc, a to včetně největší legendy žánru KINGa DIAMONDa.

Zdá se ale, že se svými předchůdci se mohou HUMANASH směle poměřit. Pokud se to tedy dá konstatovat už po poslechu čtyř klasických skladeb a krátkého intra a outra. Tahle italská parta totiž na svém debutu nabízí nejen krásně odsýpající heavík s příjemnými kytarovými vyhrávkami a sóly, ale nebojí se jednotlivé kousky ozvláštnit ani změnami tempa, které desku posouvají o kousek výš.

Nijak přitom nezaostává ani melodika či Goldfinchův zpěv. Právě ten spolu s kytarami pomáhá na minialbum dostat poněkud temnější a děsivější atmosféru.

I když právě ta je paradoxně možná trochu slabinou desky. „Reborn from the Ashes“ by totiž přece jen slušel poněkud temnější a hutnější zvuk stejně jako propracovanější aranže. Tyto věci by album určitě posunuly ještě blíž ke špičce žánru.

Na druhou stranu je třeba vzít v úvahu že „Reborn from the Ashes“ je teprve debut kapely, což je na zvuku logicky znát. Můžeme proto doufat, že s prvním dlouhohrajícím CD HUMANASH tyto nedostatky vychytají. A v tom případě bychom se mohli těšit na opravdu zajímavou věc…

8 / 10

Tracklist

1. Evil Metal Obsession
2. Night Adventure in a Desecrated Church
3. The Nightmare Begins
4. Reborn from the Ashes
5. The Liberation of the Cursed Spirit
6. Eternal Darkness od Being

Zostava

John Goldfinch – zpěv
Nicholas Lestat – baskytara
Fracis Probus – kytara
Gabriel Goya – kytara
Peruvian – bicí

Informácie o albume

Žáner: Heavy/Speed Metal

Dátum vydania: 1. 12. 2017

Typ: CD

Dĺžka: 21:28

Vydavateľstvo: Jolly Roger Records

Webová stránka: https://www.facebook.com/HumanasHband1993/

Krajina: Itálie

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-12-12 19:27:52

Prečítané: 1240x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie