LAID TO WASTE - Mental Decay

LAID TO WASTE - Mental Decay

Dámy a pánové, připravte se na pořádnou jízdu. Jízdu, při které se rovnou proletíte časem. Takovou smršť si pro vás připravili plzeňští LAID TO WASTE. Se svým svižným thrashem vás pozvou na výlet do osmdesátých let. Do dob, kdy metalu místo folko-diskotékových rytmů vládla rychlost a agresivita a na pódiu místo operních pěvkyň co deset minut převlékajících své večerní róby řádili nespoutaní rockeři plní energie.

LAID TO WASTE se totiž zhlédli v rychlosti a neučesaném osmdesátkovém thrashi. Podobném, jaký na evropských pódiích v současnosti servírují například belgičtí mladíci EVIL INVADERS.

O říznosti novinky „Mental Decay“ svědčí už stopáž alba – osm skladeb poskládaných do dvaatřiceti minut. Žádné utahané cajdáky tak na vás určitě nečekají.  Od začátku až do konce je to pravá živočišná thrashová jízda. Bez zbytečných vytáček a kudrlinek.

Jedinou šanci nadechnout se (a vydechnout si) dostanete na úplném začátku a konci. Jinak všechno valí v obrovském tempu. Pekelně ostré kytary, jedovatý Zdendův ječák i kulometná bicí palba. Vaše krční svalstvo tak čeká řádná rozcvička. Tu a tam si sice pánové od thrashe a speedu odskočí pro výpomoc i do dalších příbuzných žánrů (třeba MOTÖRHEADovského thrash’n’rollu), vždy je to ale jen doplnění jejich stabilního arzenálu. Svým klasickým zbraním totiž věří a neodkládají je ani na vteřinu.

A když už se může zdát, že je toho najednou trochu moc, přijde změna v podobě instrumentálky „Bells of Return“. Přestože žádné extrémní zvolnění čekat nemůžete, přece jen je to vítané osvěžení, které vám dodá energii na zbylých zhruba dvanáct minut nepřetržitého headbangingu. Prostě osmdesátkový speed/thrash jak má být.

Jen mám trochu strach, aby tahle munice brzy neztratila na účinnosti. I když se zatím proti její razanci nedá říct ani slovo, obávám se, že pokud pánové na příštích deskách svůj arzenál nerozšíří, začne ho pomalu nahlodávat rez všednosti.

Ale nechme se překvapit. Třeba tihle Plzeňáci už teď pracují na nové zbrani, která všechny pochyby rozmetá.

7 / 10

Tracklist

1. Reborn
2. Mental Decay
3. The Breaking Wheel
4. Blood Of The Innocent
5. Bells Of Return
6. The Strangler
7. Violence Be The Cure
8. Collateral Damage

Zostava

Ryan – bicí
Sky – kytara
Zdenda – baskytara, zpěv
Vojta – kytara

Informácie o albume

Žáner: Speed/Thrash Metal

Dátum vydania: 05. 05.2017

Typ: CD

Dĺžka: 32:05

Vydavateľstvo: Support Underground

Webová stránka: http://bandzone.cz/laidtowaste

Krajina: Česká republika

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-06-13 10:11:22

Prečítané: 1355x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie