LONG DISTANCE CALLING - Boundless

LONG DISTANCE CALLING - Boundless

Naše možnosti jsou skoro nekonečné, omezené pouze vůlí a přístupem. Kam až je možné rozvíjet řemeslný instrumentální um, se dá pouze dohadovat. Na desce "Boundless" zjistíte jednu z možných cest. Nepatří zrovna k těm přímým, jednoduchým, ale spíše vás čeká náročnější horská túra. Album se klikatí, rychle ubíhá, sem tam i meditativně skoro zastaví. Avšak většinou jenom na malí okamžik aby jste se pokochali vyhlídkou do krajiny. Tentokrát se LONG DISTANCE CALLING rozhodli nechat mluvit pouze své hudební nástroje bez hostujících vokálů, jak to bývalo kdysi. Např. na "Avoid The Light" (2009) je doprovodil Jonas Renkse zpěvák švédských melancholiků KATATONIA. A byť právě zde je absolutní absence textů o to větší sílu má hudební složka, na které je podat nám celý příběh. Zprvu jsem přistupovala k "Boundless" trochu rezervovaně. A po prvních dvou ukázkách („Ascending a Out There“), které šli ven ještě před vydáním samotné nahrávky, jsem si říkala, že už mě toho asi moc nepřekvapí… Nu teď přiznávám svůj hrozný omyl.

Každá z osmi skladeb odfoukne vaší představivost jiným směrem. Jednou do oblak, jindy skoro až někam na divoký západ. Vše se však odehrává pouze v rámci jejich žánru, žádné šílené experimenty. Písně jsou nezaměnitelné s vlastní esencí a doslova cítíte, jak rostou a sílí v každém dalším tónu. Závěrečná "Skydivers" vám zběsile rozbuší srdce, když víte, že vrchol je blízko a stačí už jenom pár zatáček a jste tam. O to víc se popoháníte a přidáváte na tempu ať jste v cíly!

LONG DISTANCE CALLING opět nezklamali a natočili další desku, ze které mohou do budoucna dále čerpat. Jsou měřítkem kvality, propojeným s precizností a dotažením všeho do posledního nezbytného detailu. 

9 / 10

Tracklist

1. Out There
2. Ascending
3. In the Clouds
4. Like a River
5. The Far Side
6. On the Verge
7. Weightless
8. Skydivers

Zostava

David Jordan - kytara
Florian Füntmann - kytara
Jan Hoffmann - basa
Janosch Rathmer - bicí

Informácie o albume

Žáner: Progressive Post-Rock

Dátum vydania: 02.02.2018

Typ: CD

Dĺžka: 49:57

Vydavateľstvo: InsideOut Music

Webová stránka: http://www.longdistancecalling.de

Krajina: Německo

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-02-18 10:13:04

Prečítané: 1469x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie