MINOR - The Hidden God

MINOR - The Hidden God

CANNIBAL CORPSE majú skladbu o tom, ako kladivo rozdrví tvár. Nuž a presne ten pocit som mal po spustení prvotiny žilinskej mašiny nekompromisnej počúvajúcej na meno MINOR. Otvárací riff mi odtrhol hlavu, ktorú som našiel až po polhodine, keď doznel posledný tón. A keďže kapelu mám slušne napočúvanú z koncertných prevedení, vedel som hneď, že ma čaká pre väčšinu populácie nepreniknuteľná hluková hradba. Neznesiteľné zvuky vychádzajúce z hrdla growlera Peťa v mojich sluchovodoch spôsobili záchvevy slasti nevídanej a mám dojem, že na živo mu to hučí ešte lepšie. Chlapci sa s vydaním albumu neponáhľali a urobili dobre. Všetko okrem bicích spichli síce (ako vraví kapelník a bicmen Miňo) doma na kolene, no o to viac smekám klobúk pomyselný. Zvuk je hutný, sebaistý, vyvážený. Spomínané bicie nahrávali u Martina Barlu v Poprade.

To, že sa jedná o death metal, je jasné od prvej "klapky". No že sa jedná o thelemic death metal ovplyvnený tvorbou Aleistera Crowleyho, je zrejme jasné až po odhalení textov, ktoré však v booklete absentujú (no prelúskať sa nimi môžete na Bandcamp stránke kapely, ktorej adresa je uvedená pod recenziou). Tým sa dostávam ku grafickému prevedeniu, ktoré môže na prvý pohľad vyznieť plytko, no odkaz je zachytený úplne jasne. Boh má veľa podôb, vie sa schovať rafinovane, no zároveň jednoznačne. A kto je vlastne Boh....To už ale odbočujem, späť k muzike.

Bubeník a kapelník v jednej osobe Milan Macháč, ktorý už má na scéne metalovej (slovenskej i českej) nejaký ten rôčik odbúchaný, sa obklopil mladými a talentovanými muzikantmi. Materiál, ktorý dali dohromady, je silno priamočiary, zbytočne by tu metalista hľadal komplikované pasáže, gitarové vyhrávky. Na jednej strane tak vzniká mierna jednotvárnosť, ich absencia je však zároveň mocnou devízou. Záleží od uhla posluchu, záleží od jednotlivého ucha. To moje je naklonené ako komplikovanej tvorbe, tak aj tej na dreň ohlodanej, nekompromisne jednoduchej. A práve druhá menovaná (tvorba) ma albumom "The Hidden God" rozmiesila na kašu navarenú z hutného základu basgitary, pikantných prísad gitarových neotrelých riffov, živelne presných bicích a hnilobne chutných hlasiviek.

9 / 10

Tracklist

1. Aiwass
2. Gnostic
3. Hypocrit
4. Old Man
5. Interesting Meeting
6. 777
7. Atoxma
8. Latabar
9. MDCCCLXXV
10. Dogma Crucified

Zostava

Peter - vokály
Kubo - gitara
Lucky - gitara, basa
Minor - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 24.11.2018

Typ: CD

Dĺžka: 35:04

Vydavateľstvo: samovydanie

Webová stránka: http://minor6661.bandcamp.com

Krajina: Slovensko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-02-06 10:18:27

Prečítané: 1262x

Autor: Rasťo Jurčo

Rasťo Jurčo

Názory redakcie

Chýba názor redakcie