NOCTURNAL RITES - Phoenix

NOCTURNAL RITES - Phoenix

Ticho. Absolutní ticho. Jen to bylo poslední čtyři roky slyšet z tábora NOCTURNAL RITES. Až do 16. června, kdy se na jejich facebookové stránce objevila lakonická zpráva: „Hello.“ A v tu chvíli bylo jasné, že se chystá něco velkého.

Potvrzení přišlo o pár dní později, kdy AFM Records oznámili vydání dalšího alba téhle švédské party. Téměř pět let po jejich posledním předchozím koncertu. A deset let po vydání předchozího výlisku „The 8th Sin“.

I když si pánové s novou deskou dávali řádně na čas, rozhodně za tu dobu své řemeslo nezapomněli. Naopak – můžeme v klidu říct, že tahle superdlouhá pauza kapele prospěla. Zatímco „The 8th Sin“ jen těžilo z úspěchu svých předchůdců a chyběly jí svěžest i nové nápady, „Phoenix“ nechává tyto nedostatky daleko za sebou. V popelu, ze kterého povstal, aby znovu zaútočil na naše zvukovody.

Novinka totiž nabízí jedenáct skladeb plných síly, energie a melodií. A vše stále nese typický rukopis NOCTURNAL RITES. Přesně takový, který známe z předchozích desek. Na rozdíl od nich ale nyní pánové nabízejí mnohem víc motivů a melodií. A až na pár výjimek se vám vryjí hluboko do uší.

Všechny songy pádí pěkně dopředu hnané kytarami dvojice Nilsson-Mannberg a energickým vokálem Jonnyho Lindqvista. Přiměřenou agresivitu jim pak dodává Owe Lingvall za bicí sestavou. Celé album je navíc prošpikované chytlavými melodickými pasážemi.

Díky změnám tempa i využití zajímavých aranží deska ani po desítkách poslechů nenudí. Stále nabízí zajímavé momenty, které jste možná při prvním vložení CD do přehrávače přeslechli. Ať už to jsou sbory dodávající mohutnost či orchestrální pasáže, které nádherně ženou kupředu například závěrečnou „Welcome to the End“

Jediné, co můžete desce vytknout, je snad jen to, že stále najdete pár míst, které se vám ani po týdnech protáčení téhle placky pod kůži úplně nezaryjí. Je jich ale opravdu jen pár. Ten zbytek je od začátku až dokonce jako jízda na horské dráze – plná adrenalinu, vzrušení a zábavy. Pokaždé tak najdete důvod, proč si tenhle zážitek zopakovat.

8,5 / 10

Tracklist

01. A Heart As Black As Coal
02. Before We Waste Away
03. The Poisonous Seed
04. Repent My Sins
05. What’s Killing Me
06. A Song For You
07. The Ghost Inside Me
08. Nothing Can Break Me
09. Flames
10. Used to be God
11. Welcome to the End

Zostava

Jonny Lindqvist – zpěv
Per Nilsson – kytara
Fredrik Mannberg – kytara
Nils Eriksson – baskytara
Owe Lingvall – bicí

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 29.09.2017

Typ: CD

Dĺžka: 46:57

Vydavateľstvo: AFM Records

Webová stránka: http://nocturnalrites.com

Krajina: Švédsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-09-29 12:26:34

Prečítané: 1549x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie