REDEMPTION - Long Night's Journey into Day

REDEMPTION - Long Night's Journey into Day

Frontman švédských EVERGREY Tom S. Englund se v poslední době rozhodně nenudí. Když zrovna nenahrává nebo nekoncertuje se svými severskými parťáky, tráví volný čas v Americe. A jak jinak než muzikou. V roce 2017 totiž nahradil za mikrofonem zámořských progresivistů REDEMPTION Raye Adlera, kterého můžete znát třeba z FATES WARNING. A hned o rok později s touhle partou nahrál „Long Night's Journey into Day“.

Přiznám se, že k REDEMPTION mě přivedlo právě působení Toma Englunda. A proto se hned zkraje neubráním lehkému srovnání s jeho domovskou formací.  Oproti EVERGREY působí tvorba jeho amerických parťáků poněkud projasněněji a méně melancholicky. A dokonce ani Tomův vokál se nedostává tak často do vypjatých či drsných poloh.

Není to ale vůbec na škodu. Tenhle mistr hlasu totiž ukazuje, že i v jemnějších a decentnějších polohách dokáže ukázat spoustu emocí, citlivě vyprávět jednotlivé příběhy a krásně se doplňovat se svými spoluhráči.

Přestože „Long Night's Journey into Day“ působí už díky průzračnému zvuku na první poslech poněkud slunečněji než temnější desky EVERGREY, rozhodně na ní není nouze o emoce. A to ani o ty hluboké a bolestné, jak dokládá například brilantní balada „And Yet“. Pánové si s nimi krásně pohrávají a přesně vědí, jak je nadávkovat do vašich uší.

A přesně to samé platí o celkové melodice desky. Je vidět, že parta kolem Bernieho Versaillese a Nicka van Dyka se s ní opravdu laská. Baví je skládat melodie k sobě a hrát si s jejich prolínáním, tu vše přitvrdit a onde zase zjemnit, vše doplnit o krásná kytarová a klávesová sóla a nakonec vše pěkně začistit a doladit tak, aby každý song měl ten správný drajv, styl a emoce.

Dohromady tak vzniká perfektní mix, který si říká o to, abyste si ho pustili znovu a znovu a znovu...

9 / 10

Tracklist

01. Eyes You Dare Not See in Dreams
02. Someone Else’s Problem
03. The Echo Chamber
04. Impermanent
05. Indulge in Color
06. Little Men
07. And Yet
08. The Last of Me
09. New Year’s Day
10. Long Night’s Journey into Day
11. Noonday Devil (bonus)
12. Someone Else’s Problem (radio edit, bonus)

Zostava

Nick Van Dyk – kytara, klávesy
Chris Quirarte – bicí
Sean Andrews – baskytara
Tom Englund – zpěv
Vikram Shankar – klávesy

Informácie o albume

Žáner: Progressive Metal

Dátum vydania: 27. 7. 2018

Typ: CD

Dĺžka: 1:15:36

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://www.redemptionweb.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-01-22 23:58:41

Prečítané: 838x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie