ROSS THE BOSS - Born Of Fire

ROSS THE BOSS - Born Of Fire

Pěkně od podlahy a žádné zbytečné složitosti. I tak nějak by mohlo vypadat heslo, které by měl na své zástavě vyšité ROSS THE BOSS. Se stejnojmennou formací brázdí už skoro 15 let powermetalové vody a nedá se říct, že by za tu dobu nějak výrazněji obměnil arzenál svých zbraní a výbavy. Proč taky, když to funguje?

Důkazem je i nová placka "Born Of Fire". Pětačtyřicet minut plných přímočarého metalu posílá fanouškům jasný vzkaz: „Pořád jsme tady a musíte s námi počítat. Sice vás neoslníme žádnou nablýskanou bombastickou výstrojí ani basovými onaniemi, ale zato zamíříme rovnou na komoru. A pěkně přímo, bez nějakých vytáček.“

"Born Of Fire" se totiž neschovává za žádné exhibice, kudrlinky nebo orchestrální hradby. Místo toho se vás snaží posadit na zadek svou živostí, upřímností a dravostí. A jasnými zapamatovatelnými refrény. Takový recept nabízí zhruba v desítce obměn. Jenže je taky třeba říct, že ani nadšení, upřímnost a chuť do muziky nedokáží nahradit zajímavé nápady. A ty občas v konstrukci tohohle škuneru chybí. Hlavně ze začátku zanikají v burácení palby Rosse a jeho kumpánů, která tak i přes svou intenzitu brzy ztrácí na účinnosti.Poprvé se ke slovu výrazněji dostanou až s "Maiden Of Shadows". I když ale většina arzenálu na téhle lodi nepatří mezi nejmodernější a nejoriginálnější kousky, určitě spoustu z vás potěší. Alespoň pokud patříte mezi pravověrné fanoušky MANOWAR (asi netřeba říkat, že právě v téhle formaci nechal Ross the Boss hodně výraznou stopu) - třeba "I Am The Sword" nebo titulní "Born Of Fire" na sobě mají značku téhle party hluboce vyrytou.

Něco podobného se dá do velké míry říct i o dalších kouscích, které najdete na palubě ROSS THE BOSS. Stačí si jen představit mohutnější zvuk a mnohem, mnohem výraznější basu. Svou strukturou i stylem zpěvu jsou ale už teď k nerozeznání od starší tvorby amerických válečníků.
Jen škoda, že opravdu zajímavých okamžiků není na téhle plavbě až tak moc. Sice o to víc vyniknou, ale přece jen nedokáží tenhle koráb dotáhnout k zajímavějším místům. I tak ale tahle fregata rozhodně stojí za to, abyste se nalodili.

6,5 / 10

Tracklist

01. Glory to the Slain
02. Fight the Fight
03. Denied by the Cross
04. Maiden of Shadows
05. I Am the Sword
06. Shotgun Evolution
07. Born of Fire
08. Godkiller
09. The Blackest Heart
10. Demon Holiday
11. Undying
12. Waking the Moon

Zostava

Marc Lopes - zpěv
Ross the Boss - kytara, klávesy
Mike LePond - baskytara
Steve Bolognese - bicí

Informácie o albume

Žáner: Heavy/Power Metal

Dátum vydania: 06.03.2020

Typ: CD

Dĺžka: 45:22

Vydavateľstvo: AFM Records

Webová stránka: http://www.ross-the-boss.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2020-03-30 21:37:02

Prečítané: 716x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie