RUNNING WILD - Rapid Foray

RUNNING WILD - Rapid Foray

Zaujímavo sa to má s tými dinosaurami. Urobíme nad nimi pietny kríž, pretože o sebe dekádu (aj viac) nedajú vedieť. Takmer ich zatratíme, lebo ak o sebe vedieť dajú, tak je to trapas, ktorý hrozí, že sa nám sprotiví to chutné, čo napiekli roky dozadu. Radšej by sme, nevyrušení a hoci navždy, kľačali pri tom kríži. A potom, zrazu, akoby z ničoho nič, prídu s novinkou, ktorá vykopne do pozoru, nakopne do nadšenia a vráti do „tých“ čias. Do čias, kedy na pietu nebol priestor. Pretože to žilo!

Je radosť počuť nový RUNNING WILD. Nie je to “brave new world“. Nie je v tom žiaden posun, už vôbec nie nadstavba. Ale ani regres a od trapasu to má teda hodne ďaleko.

Návrat klasických postupov poteší každého, kto si ich kedy zamiloval, sila väčšiny motívov zaujme aj doteraz nedotknutého. Hlavne tomu nechýba nadhľad a vedomie o vlastných limitoch. Nie ste zvedaví na novinky? Nech sa páči! Servírujeme „iba novinku“ - bublajúce gitarové linky, rock’n’rolf rytmiku, pirátsku, indiánsku a inú romantickú  lyriku. Číru nostalgiu, ktorá funguje naplno, pretože sme sa prestali snažiť o nemožné, prestali sme sa tváriť... Otvárame brány do spomienok. Občas nám to skĺzne do povrchných, silou-mocou štadiónových popevkov, ale aj to akosi k RUNNING WILD patrí.

Rapid Foray je skrátka album, v ktorý sme, za predpokladu, že to kapelník Rolf „I am the boss here“ Kasparek bude chcieť ťahať ďalej, dúfali. S nečakane vyzretým, zaujímavo sfarbeným vokálom, triezvym pohľadom a poctivým prístupom nám podaroval album, ktorý znie (a v tomto to skoro aj je Brave New World) súčasne a notoricky známo zároveň. Skoro sa chce napísať, že esenciálne. Úprimne: Čo viac si priať?

7 / 10

Tracklist

1. Black Skies, Red Flag 4:44
2. Warmongers 4:29
3. Stick To Your Guns 5:08
4. Rapid Foray 4:47
5. By The Blood In Your Heart 5:27
6. The Depth Of The Sea (Nautilus) 3:53
7. Black Bart 5:06
8. Hellestrified 4:22
9. Blood Moon Rising 4:20
10. Into The West 4:34
11. Last Of The Mohicans 11:11

Zostava

Rolf Kasparek – spev, gitary, basa
Peter Jordan - gitary

Informácie o albume

Žáner: Heavy Metal

Dátum vydania: 26.08.2016

Typ: CD

Dĺžka: 57:06

Vydavateľstvo: Steamhammer Records

Webová stránka: http://www.running-wild.net/

Krajina: Nemecko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-10-25 13:48:30

Prečítané: 2127x

Autor: Marcel "mm13" Mariščák

Marcel

Názory redakcie

Chýba názor redakcie