VALLENDUSK - Fortress of Primal Grace

VALLENDUSK - Fortress of Primal Grace

Z Indonézie sme tu už mali výbornú kapelku PURE WRATH a tento rok som ja osobne čakal na debut CHORIA (stále nikde) a tretí album VALLENDUSK. Už podľa prvého vypusteného songu "Coronation" som proste usúdil, že toto bude skvelá vec. Po vypočuti celej novinky "Fortress of Primal Grace" musím priznať, že sa jedná o výborný album s pár výhradami. Poďme teda na ne.

"Fortress of Primal Grace" má celkovo takmer presne hodinu. "Coronation" je asi najrýchlejšia a najmelodickejšia. Ja osobne som tu skĺzol k spolkom IN FLAMES, DARK TRANQUILLITY atď. na začiatkoch ich kariér ("Jester Race" resp. "The Gallery"). Bol to trošku omyl, pretože inak hudba VALLENDUSK je o niečo pomalšia a viac filozofickejšia. Čo si pod tým predstaviť. Nič zložité. Tam kde iná kapela dokáže čerpať na celý album, tak Indonézania všetky nápady zhustia a zmestia do jednej pesničky. Aj to je dôvod prečo najkratší song má takmer 7 minút.

Samozrejmosťou sú potom rôzne zborové spevy, folkové odbočky, akustické vložky, zmeny temp a celkovo je hudba VALLENDUSK tak neuveriteľne variabilná a plná nápadov, že sa v nej občas strácam. To je však VALLENDUSK, na každom albume taký istý počet songov a vždy cez hodinu. Hudobne je to niečo, ako keby ste zmiešali nejaký atmosferický black metal a pridali veľkú porciu švédskej melodickej školy. Vravíte si: "To musí skvele fungovať!"? Samozrejme, pripravte sa však na dlhšie kompozície, ktoré vás tak zahltia nápadmi, že sa v tom občas stratíte a chvíľku bude trvať kým sa vyhrabete opäť na povrch. Odmena je však sladká a to objavenie, relatívne neznámej, skvelej kapely z, pre nás, stále exotickej krajiny!

Album vyšlo pod nemeckým vydavateľstvom Northern Silence Productions, kde si priaznivci (atmosferického) black metalu prídu naozaj na svoje. Samozrejmosťou sú všetky songy zverejnené na bandcampe. Kto nebude váhať a bude objednávať hneď, tak si môže vybrať aj z limitovanej edície digi CD s 8 stranovým bookletom atď.. Kapela dokonca pomocou ytb kanálu Black Metal Promotion sprístupnila celý album.

9 / 10

Tracklist

1. The Presences
2. In Reverie
3. Coronation
4. At the Heart of the Storm
5. Eon
6. Higher Ground
7. The Shield

Zostava

Derick Prawira - bicie
Danang Sugianto - gitara
Valendino Mithos - gitara
Rizky - spev

Informácie o albume

Žáner: Melodic Death/Black Metal

Dátum vydania: 30.3.2018

Typ: CD

Dĺžka: 60:05

Vydavateľstvo: Northern Silence Productions

Webová stránka: http://vallenduskmusic.bandcamp.com

Krajina: Indonézia

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-04-12 00:46:14

Prečítané: 1705x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie