WITCHWOOD – Handful of Stars

WITCHWOOD – Handful of Stars

Cestování v čase nemusí být jen sci-fi. Do minulosti vás hravě přenesou třeba knihy nebo filmy. A samozřejmě hudba. Stoprocentně to platí o tvorbě italských WITCHWOOD, kteří vás svým hard rockem vezmou o nějakých čtyřicet let zpátky do sedmdesátých let za kapelami jako DEEP PURPLE, URIAH HEEP nebo JETHRO TULL.

Inspirace těmito spolky se totiž na „Handful of Stars“ rozhodně nezapře. Nemusíte se ale bát žádného bohapustého plagiátorství. WITCHWOOD se nesnaží nikoho kopírovat akord po akordu. Pouze si od svých oblíbených kapel půjčují různé prvky, které pak smíchají do náramně povedeného celku plného zajímavých melodií a progresivních prvků.

Asi nepřekvapí, že na albu hrají prim elegantní kytary různě se proplétající v jemných sólech, vyhrávkách a melodických linkách. A při tom všem jim samozřejmě sekundují hammondky. Skladbám dodávají správný feeling i šmrnc a s naprostou jistotou je provádí progresivními vodami.

K dokonalé atmosféře jednotlivým písním pomáhá také procítěný vokál Rickyho Dal Paneho, který své umění prokazuje nejen na skladbách WITCHWOOD, ale také ve dvou coverech – „Flaming Telepath“ od BLUE ÖYSTER CULT a „Rainbow Demon“ z dílny URIAH HEEP. Jen je trochu škoda, že tyto covery tvoří hned třetinu z šesti regulérních skladeb na albu. Určitě by totiž nebylo od věci, kdyby tahle italská šestice předvedla víc ze svého skladatelského umění.

I tak ale připravila zajímavé album, které by rozhodně nemělo minout nikoho, kdo si alespoň tu a tam rád přivoní k atmosféře sedmdesátých let.

8 / 10

Tracklist

1. Presentation: Under the Willow
2. Like a Giant in a Cage
3. A Grave Is The River
4. Mother
5. Flaming Telepaths
6. Rainbow Demon
7. Handful of Stars (New Version)

Zostava

Ricky Dal Pane – zpěv, kytara, mandolína, perkuse
Antonino Stella – kytara
Luce Ccelotti – baskytara
Stefano Olivi – piano, syntetizér, hammondky
Samuele Tesori – flétna, harmonika
Andrea Palli – bicí

Informácie o albume

Žáner: 70’s Hard Rock

Dátum vydania: 18.11. 2016

Typ: CD

Dĺžka: 45:04

Vydavateľstvo: Jolly Roger Records

Webová stránka: https://www.facebook.com/Witchwoodband

Krajina: Itálie

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-10-17 19:03:45

Prečítané: 1206x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie