HAMMERFALL - Threshold

Po roku sa hlási opäť o slovo švédska heavy/power metalová kapela HammerFall. Pripomeňme si, že vznikli v roku 1993 a svoj prvý album Glory To the Brave vydali v roku 1997. O rok neskôr vydali ďalší počin a to Legacy Of Kings. Tieto dva albumy sa však líšia od nasledujúcich najmä tým, že to boli albumy speedové. Prelomové album vydali v roku 2000, ktoré dostalo názov Renegade. Na tomto albume ubrali zo svojej rýchlosti a dá sa povedať, že začali hrať heavy/power metal. Tento album bol aj najviac „hitový“. Titulná skladba sa dostala rýchlo do povedomia nielen metalových fanúšikov. Dva roky po Renegade, vydávajú azda najkvalitnejšie a najuznávanejšie album Crimson Thunder. Až do tejto chvíle posledný album na konte Švédov bol Chapter V. – Unbent... . 23. októbra vyšla v Európe ich novinka Threshold.

Úvod nahrávky obstará skladba, ktorá nesie názov ako celý album. Po úvodných choráloch za sprievodu bicích a kláves už počujete klasický postup HammerFall. Album pokračuje v rýchlom tempe ďalej. Počujeme single Fire Burns Forever a Natural High (na túto pesničku majú vydarený videoklip), medzi ktoré je zaradená skvelá skladba Rebel Inside. Oscarova partia však trošku zamiešala aj do hard rockových vôd v skladbách Howlin With The Pac a v záverečnej Titan. Treba však poznamenať, že tieto nahrávky sú osviežením celého albumu a vynikajúco zapadajú do skladby celej nahrávky. Takisto osviežujúco a nenásilne pôsobí aj najtvrdšia a najrýchlejšia skladba zároveň - Genocide. Úvod Genocide mi pripadá ako večný súboj medzi dobrom a zlom, v tomto prípade je to súboj gitár s bicími. Za zmienku však stojí inštrumentálka, ktorú dávam do pozornosti a to Reign Of the Hammer. Vo všetkých skladbách na albume sú samozrejmosťou nádherné gitarové sóla a Joacimov stabilný spevácky výkon. Silné melódie Vás donútia si toto album púšťať zas a zas.

Chalani okolo Oscara Dronjaka síce nepriniesli nič nové, ale určite potešili. Je to veľmi svieži album, ktorý nenudí a veľmi dobre sa počúva. Výhodou sú ľahko zapamätateľné texty, ktoré Vám určite ostanú ešte dlho v pamäti. Mne osobne chýba na albume slaďáčik kvalít Never, Ever z predošlého albumu. Celkovo však hodnotím album veľmi vysoko, pretože HammerFall pokračujú v tom smere, ktorý nastolili albumom Renegade. Threshold by nemal chýbať v zbierke žiadneho fanúšika kapely a večného metalového bojovníka.

9 / 10

Tracklist

1. Threshold
2. The Fire Burns Forever
3. Rebel Inside
4. Natural High
5. Dark, Wings, Dark Words
6. Howlin With The Pac
7. Shadow Empire
8. Carved In Stone
9. Reign Of The Hammer
10. Genocide
11. Titan

Zostava

Joacim Cans - spev
Oscar Dronjak - gitara
Stefan Elmgren - gitara
Magnus Rosen - basgitara
Anders Johansson - bicie

Informácie o albume

Žáner: Heavy Metal

Dátum vydania: 23.10.2006

Typ:

Dĺžka: 50:26

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka:

Krajina: Švédsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-11-03 00:59:50

Prečítané: 2233x

Autor: Stanislav "Stillborn" Černák

Stanislav

Názory redakcie

Chýba názor redakcie