BLAZE BAYLEY přijel, viděl… a dobyl Brno

BLAZE BAYLEY přijel, viděl… a dobyl Brno

Další rok = další album, další tour, další koncert v Brně. Tak nějak vypadá v posledních letech diář BLAZE BAYLEYHO. A nic se na tom nemění ani v roce 2017. Po vydání „Endure and Survive“ se Blaze opět vydal na turné a nevynechal ani jižní Moravu. Vpředvečer připomínky čarodějnických procesů se rozhodl pořádně přitopit v Melodce, ze které se v posledních letech stalo centrum brněnského rockového života. A kdo Blaze zná, dobře ví, že přiložit pod kotel umí opravdu náramně.

Ještě před ním se o rozehřátí publika po deštivém dni snažili prostějovští mladíci ABUSED & NEGLECTED. A v rámci možností se jim to dařilo.

Téhle hanácké partě se totiž určitě nedá upřít snaha. Hlavně na frontmanovi Lucasovi bylo vidět, že se snaží nechat na pódiu vše. I hudebně navíc tahle pětka působila sympaticky. Jen možná chybělo trochu víc přímočarosti. Už proto, že kluci vystupovali před Blazem, kde se přece jenom většina fanoušků chce rozehrát klasickým hevíkem. Přesto ale pánové rozhodně nezklamali. A ukázali, že do budoucna můžou být zajímavou formací.

To u Blaze a jeho kumpánů z anglické bandy ABSOLVA není o zajímavosti pochyb. Nejen proto, že se tenhle metalový bard na scéně drží už přes třicet let a pořád mu to náramně jde, ale taky proto, že za poslední rok a půl vydal první dva díly své hudební trilogie „Infinite Entanglement“.

A právě na nich postavil základ svého setu. „Endure and Survive“, „Escape Velocity“, „Blood“, „Fight Back“, „A Thousand Years“, „Human“ nebo třeba „Calling You Home“. To jsou jen některé kousky, které rozezněly večerní Melodku.

Samozřejmě se všichni dočkali i starších věcí. Ať už z Blazovy sólové kariéry nebo třeba z dob, kdy držel v rukou mikrofon s nápisem IRON MAIDEN. Nechyběla tak takřka žádná opravdová hitovka. A vše v maximálním nasazení – jak je pro Blaze typické.

Nejen zpěvák, ale i jeho kumpáni celý set do diváků pumpovali obrovskou dávku energie. A neodradila je ani (na Blazovy poměry) slabší návštěvnost.

Nutno přitom říct, že kdo nepřišel, může jen litovat. Už po pár minutách totiž pot stříkal nejen z Blaze, ale i z Chrise Appletona, Karla Schramma a Martina Mcneeho. A to přitom pánové kromě hraní, zpěvu a pobíhání po pódiu stihli i rozdávat úsměvy a nejrůznější grimasy - stejně jako samotný Blaze.

Při Wolfsbanovské Manhunt si navíc trojice v popředí (tedy Bayley, Appleton, Schramm) neodpustila ani menší divadelní vsuvku, takže nuda rozhodně nebyla.

Tenhle večer si prostě každý užil naplno. Ať už byl na pódiu, nebo před ním.

Informácie o koncerte

Názov: BLAZE BAYLEY přijel, viděl… a dobyl Brno

Dátum: 29.04.2017

Miesto: BRNO - Melodka

Kapely: BLAZE BAYLEY, ABUSED & NEGLECTED

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2017-05-03 21:52:08

Prečítané: 1694x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie