The 69 EYES zahrali pre gothické publikum

The 69 EYES zahrali pre gothické publikum

Na začiatok februára bola pre Bratislavu pripravená akcia s prívlastkom "povinnosť" pre všetkých poslucháčov gothic rocku. Vracia sa k nám legenda menom The 69 EYES! Ešte pred samotným dňom koncertu sme konštatovali miernu neprofesionalitu domácej agentúry 6X Promotion, keď sa títo rozhodli celú propagáciu riešiť len a len cez Facebook o nemohli (nerozumeli možnosti podpory cez ziny, alebo nemali záujem?) zabezpečiť press pass pre novinárov. Ako sa toto rozhodnutie vyvinulo, si povieme o chvíľu. 

Američania WILDSTREET pár dní pred akciou svoju účasť zrušili, koncert teda dopĺňala len jedna predkapela, aj to slovenská. FEELME to odpálili niečo pred 19:30, možno však ani nemuseli. Zaradenie tejto partičky si neviem vysvetliť inak, než z dôvodu lokálpatriotizmu (z Pezinku je aj spomínaná bookingovka). Zhruba polovicu setu tvorili odkazy na známe filmové melódie, napríklad z Pulp Fiction (song od MISIRLOU) či Mission: Impossible. Nápad celkom originálny, no celkové prevedenie priemer. Bubeník-líder sa medzi skladbami pokúšal o komunikáciu s publikom, táto rola mu však nesedí a podľa toho to tak aj vyzeralo. Nerád przním predkapely, ale FEELME sa sem proste nehodili.

Čakanie na "Helsinki Vampires" nám spríjemnilo pivo, najmä však rozličné módne kreácie prichádzajúcich gotičiek. Bolo ich tu dosť, z rôznych kútov, krajov, dokonca štátov. A samozrejme aj fínski náladotvorcovia The 69 EYES! Začalo sa presne ako na novom albume "X", otváračkou "Love Runs Away". Zvuk sa ešte len "šteloval", asi po 10-15 minútach došiel kupovidu takmer až k dokonalosti a ja registrujem prvý starší hit "Gothic Girl". Členovia kapely sa samozrejme navliekli do čisto čiernych (miestami kožených) odevov, štýlovo pôsobili najmä slnečné brýle; tie odporúčajú až traja z piatich Fínov. Publikum sa postupne preberá, k čomu mu dopomohlo pár aktuálnych peciek - "I Know What You Did Last Summer" (chvíľu evokuje ďalší známy filmový horor), anjelská "Perfect Skin" i heavy song "Dead Girls Are Easy". Kapele velia spevák Jyrki 69 a bicmen Jussi 69, takže práve oni sa tešia priazni slečien. Prítomní spievajú spolu s nimi jedna pieseň za druhou, nechýbajú devil hornsy, ba v jednom momente nepozornosti si Jyrki prevezme z publika ružu. Romantika musí byť.

Rozradostený dav si po pätnástich kúskoch tohto Goth n' Rollu mohol na malú chvíľu oddýchuť a pripraviť na povinný prídavok. Počas neho si už aj dovtedy naplno temný spevák zložil svoje čierne okuliare a zahľadel sa fanynkám (ale aj mužskému pokoleniu) do očí. Postupne zazneli neodmysliteľné videoklipové single "The Chair", "Brandon Lee"... a po otázke "So, what the fuck?! You wanna rock?!" sa s nami Helsinčania definitívne rozlúčili skladbou "Lost Boys". 

K účasti asi len toľko, že na Facebooku sa 421 ľudí zahlásilo do "Going", no v sále napokon bolo asi niečo okolo 300 platiacich. Inak akcia viac než príjemná, akurát si u mňa Fíni pokazili renomé, keď si zapýtali samostatný honorár aj za účasť na afterparty. A vstupné 10 € napovedá, že asi nie najnižší.

Za udelenie akreditácie ďakujeme vydavateľstvu Nuclear Blast.


FOTO: Incipitum.sk

Informácie o koncerte

Názov: The 69 EYES zahrali pre gothické publikum

Dátum: 03.02.2013

Miesto: BRATISLAVA - Majestic Music Club

Kapely: The 69 EYES - gothic rock (FIN)
FEELME - heavy rock/soundtrack (SVK)

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2013-02-09 18:31:34

Prečítané: 1084x

Autor: Marek "Fajo" Falat

Marek

Názory redakcie

Chýba názor redakcie