Agony Night je späť

Agony Night je späť

 

Agony Night je späť! APRIL WEEPS po dlhých rokoch oživuje sériu klubových koncertov venujúcich sa najmä melodickým odnožiam metalu, ponúkajúc vystúpenia tých najkvalitnejších žánrových kolegov. Slovenskí atmosferici si však tentokrát pre Vás pripravili niečo vskutku výnimočné.


Úlohy headlinera 4. pokračovania tejto klubovky sa totiž zhostí unikátny maďarský projekt metalovej avantgardy THY CATAFALQUE s exkluzívnou show v rámci Slovenska/Česka. Okrem týchto dvoch kapiel sa príde do nášho hlavného mesta po dlhom čase predstaviť aj moravský doomový kult SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. A pôjde sa do Majestic Music Clubu!

Hlavným ťahúňom tohto podujatia je projekt maďarského talentovaného multiinštrumentalistu Tamása Kátaia s názvom THY CATAFALQUE. Hudobne ho médiá charakterizujú ako avantgardný metal, no ostať pri takomto označení by bolo zľahčovaním toho, čo všetko sa v jeho hudbe deje. Tamás sa ako jediný skladateľ piesní tohto projektu vypracoval cez 10 dlhohrajúcich albumov do podoby, ktorá je závideniahodná a vďaka tomu dokáže skĺbiť štýly, ktoré na prvý pohľad nie je možné dať dokopy. Poslucháčovi sa tak dostáva do uší jedinečný mix rôznych odnoží metalu spolu s etno prvkami, elektronikou a maďarského folklóru, to všetko umocnené cez nevídanú hudobnú farebnosť. Nie nadarmo je tento projekt od roku 2011 jednou z vlajkových lodí prestížneho francúzskeho metalového vydavateľstva Season of Mist.

Ďalším zaujímavým faktom je, že Tamás držal viac ako 20 rokov tento projekt na čisto štúdiovej úrovni. Až v lete 2021 po prvýkrát vystúpil so živou kapelou na maďarskom festivale Fekete Zaj, posilnený o členov zo zvučných mien tamojšej scény ako SEAR BLISS či TALES OF EVENING. Vystúpenie THY CATAFALQUE na tomto evente bude premiérou nielen v Bratislave, ale aj v rámci celého Slovenska, preto by bola škoda nechať si ujsť túto jedinečnú príležitosť.APRIL WEEPS ako neoddeliteľná súčasť tohto podujatia prinesie so sebou ich najnovší počin „Cataclastic“ z minulého roku, ktorým si kapela upevnila štatút lokálnej atmospheric metalovej stálice a ktorej vystúpenia sa vyznačujú značným emočným a dravým nábojom. Poslednej nahrávke atmosferikov sa darilo natoľko, že sa prebojovala do TOP 5 v rámci kategórie „Hard & Heavy“ ocenenia Radio Head Awards 2022 spomedzi viac ako 60 metalových nahrávok.

Poslednou kapelou, uzatvárajúcou súpisku tohto podujatia, je ikonická formácia SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY z Moravy, ktorá si takmer 30-ročným pôsobením na scéne, 6 dlhohrajúcimi albumami a nespočetným množstvom odohraných koncertov vydobyla status legendy. Po neuskutočnenej prítomnosti na krste posledného albumu APRIL WEEPS zo zdravotných dôvodov sa kapela vracia do Bratislavy, aby potešila tunajších fanúšikov svojím podmanivým a originálnym mixom doom metalu a moravského folklóru.


To všetko už 28. apríla 2023 v bratislavskom MMC.
Vstupenky zakúpite v sieti Predpredaj.sk.
Časový rozpis nájdete čoskoro na FB udalosti.


Zdroj: Tlačová správa

Názory redakcie

Chýba názor redakcie