ANGELUS APATRIDA - Cabaret de la Guillotine

ANGELUS APATRIDA - Cabaret de la Guillotine

Dva čtyřapůlmetrové trámy, třicetikilové závaží a sedmikilový pořádně nabroušený nůž se skoseným břitem. A s rychlostí, která za půlvteřinu připraví odsouzeného o hlavu.

Ano, to je gilotina. Stroj, který má na svém kontě tisíce popravených. A který znají lidé po celém světě. Včetně španělských thrasherů ANGELUS APATRIDA. Právě po tomhle smrtonosném stroji totiž pojmenovali své nové album „Cabaret de la Guillotine“.

A od začátku se ukazuje, že právem. Hned úvodní přebroušení břitů totiž ukazuje, že tahle gilotina bude opravdu nebezpečná. Nechybí jí totiž ostrost, pronikavost ani pořádná rychlost.

Čtveřice španělských inkvizitorů potvrzuje, že své pracovní nástroje umí výborně nachystat. Guillermo Izquierdo a David Álvarez, dodávají čepeli pořádný říz, ke kterému Víctor Valera a José Izquierdo přidávají sílu a řád, jemuž neodolá žádná šíje. Zvlášť, když začne mladší z bratrů Izquierdů na všechny strany štěkat své pokyny.

I díky tomu tahle smrtonosná přehlídka pěkně odsýpá. A přestože některé popravy trvají i kolem šesti minut, odsouzení zpravidla zbytečně netrpí. Naopak, tahle čtveřice jim jejich poslední čas náležitě zpříjemňuje. Ať už melodickým promazáním stroje nebo naopak přibroušením břitu, které zaručí dokonale přesný řez.

Bohužel po několika sklouznutích ocelové čepele se tahle podívaná začne tak trochu okoukávat. A i když pánové odvádí profesionální práci, přece jen se zdá, že nůž ztrácí ten správný švih a ve vodicích kolejnicích začíná trochu zadrhávat. Ani vydatnější melodické přeleštění tak nezabrání dojmu, že po prvních exekucích začíná chybět moment překvapení.

Přestože jsou rány stále strojově přesné, největší ohlas v divácích zanechají první tři čtyři popravy. I u dalších sice tu a tam najdete moment, který zaujme, ale lehce stereotypní dojem už to neodvrátí.

Přesto se zhlédnutí a vyslechnutí téhle španělské show rozhodně vyplatí. Profesionalitu, preciznost ani nějaké ty zajímavé nápady totiž obsluze tohoto smrtícího stroje upřít nemůžete.

7 / 10

Tracklist

01. Sharpen the Guillotine
02. Betrayed
03. Ministry Of God
04. The Hum
05. Downfall of the Nation
06. One of Us
07. The Die Is Cast
08. Witching Hour
09. Farewell
10. Martyrs of Chicago

Zostava

Guillermo Izquierdo - kytara, zpěv
David G. Álvarez - kytara
Víctor Valera - bicí, zpěv
José Izquierdo - baskytara

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 04.05.2018

Typ: CD

Dĺžka: 52:20

Vydavateľstvo: Century Media Records

Webová stránka: http://www.angelusapatrida.com

Krajina: Španělsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-06-27 21:05:47

Prečítané: 1183x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie