BENIGHTED - Obscene Repressed

BENIGHTED - Obscene Repressed

Z nového albumu BENIGHTED by mali určite radosť všetci psychológovia, jeho nosnou líniou je celkom pekná hádanka. Príbeh je pretkaný celým albumom a jednotlivé útržky sa nachádzaju väčšinou na začiatku alebo konci skladieb. Najviac vám asi napovie videoklip ku skladbe "Nails", ktorý neodporúčam pozerať pred ani po jedle. Vlastne ho neodporúčam pozerať vôbec, lebo najlepšie by som ho asi opísal slovami Kelišovej: „To je hnus velebnosti, jdu blejt!“
BENIGHTED sa rozhodli pridať mladému Hannibalovi Lecterovi oidipov komplex a to je skvelý námet pre death/grindový album.

Od posledného CD "Necrobreed" ubehli tri dlhé roky, ktoré však vyplnilo veľmi vydarené EP "Dogs Always Bite Harder Than Their Master". Najnovšie dielo "Obscene Repressed" sa hudobne nesie v duchu týchto predošlých počinov, lepšie povedané na ne úplne nadväzuje. Aj keď nastali dve zmeny v zostave, k žiadnemu markantnému posunu mimo zabehnuté línie nedošlo. Ja osobne som ani nič také nečakal, kapela má svoj osobitý štýl, ktorý funguje perfektne a nejakú zmenu si ani veľmi neviem predstaviť.

Francúzi tentokrát stavili na kratučké, pár sekundové intro, čo vnímam ako pozitívum. Pri hudbe BENIGHTED predsa len ide viac o priamočiary death/grind plný blast beatov a úderných riffov, ako o nejaké emócie a atmosféru. Samozrejme kapela pridáva kus feelingu či už vyššie spomínanými hláškami hlavnej postavy albumu, alebo napríklad krátkou vybrnkávačkou na začiatku skladby "Brutus", salónikovým intermezzom v "Muzzle", prípadne ženskými vzdychmi v skladbe "The Starving Beast". V tejto songe môžte počuť okrem jediného pôvodného člena kapely Juliena aj rádioaktívneho hosťa Grima z CYTOTOXIN.BENIGHTED kedykoľvek spoznáte podľa našľapaných riffov, no ešte väčšou garanciou originality je samotný Julien a jeho vokál, ktorý opäť prepína medzi growlingom, škrekom a krochkaním. Okrem Grima na albume vypomáhali napríklad aj Jamey Jasta z HATEBREED v "Implore the Negative" a Jagger z DISBELIEF v skladbe "Mom, I Love You the Wrong Way".  Každý z nich svojim vokálom perfektne zapadol do skladieb, ani by vám nenapadlo, že nepatria ku kapele. Okrem nich si občas zahučí aj celá kapela, tak ako je to už pri BENIGHTED zvykom.

"Obscene Repressed" je určite vydareným albumom, kapela v ňom ukazuje v čom je dobrá a čo jej funguje. Na zadok som z neho však nepadol, možno preto že teraz fičím na oveľa technickejších veciach, ktoré sú predsa len o niečom inom. BENIGHTED však stále majú čo ponúknuť, album má gule aj šťavu, takže za vypočutie rozhodne stojí.

Za poskytnutie nahrávky ďakujeme vydavateľstvu Season of Mist.

8,5 / 10

Tracklist

01. Obscene Repressed
02. Nails
03. Brutus
04. The Starving Beast
05. Smoke Through the Skull
06. Implore the Negative
07. Muzzle
08. Casual Piece of Meat
09. Scarecrow
10. Mom, I Love You the Wrong Way
11. Undivided Dismemberment
12. Bound to Facial Plague

Zostava

Julien Truchan - vokály
Emmanuel Dalle - gitara
Fabien "Fack" Desgardins - gitara
Pierre Arnoux - basa, vokály
Kévin Paradis - bicie

Informácie o albume

Žáner: Brutal Death Metal/Grindcore

Dátum vydania: 10.04.2020

Typ: CD

Dĺžka: 38:24

Vydavateľstvo: Season of Mist

Webová stránka: http://www.benighted.fr

Krajina: Francúzsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2020-05-11 02:06:34

Prečítané: 1084x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie