BLOOD - Inferno

BLOOD - Inferno

Viac ako 30 rokov a len 8 albumov. Taká je v skratke história Nemcov BLOOD. Ich prvý album vyšiel ešte v čase, keď som ťahal káčera po zemi a zatiaľ posledný, keď už ma opustili vlasy a káčer sa kdesi stratil. Novinka vychádza po dlhej 14 ročnej odmlke a názov má celkom trefný "Inferno". Naozaj sa človek cíti ako v pekle. Na druhej strane, ak by niečo takéto hrali v pekle, tak môže byť :) Je jasné, že nejaké veľké experimenty netreba čakať. Žiadne poľavenie, žiadne zbytočnosti. Len old school death metal. Poctivý, zvrátený, chorobný. Plus grind. Dajte si to všetko dokopy a bude to ono. A zvuk?! Uf, tak basu je naozaj riadne počuť, zabudnite na nejaké veselé ničnehovoriace bublanie. Ok, nič proti. Tie "sekané gitary" milujem. Ako keby človeku trhali kusy mäsa z tela, paráda. Taká "Inquisitor Witchskinner" mi práve v tejto časti pripomína mojich obľúbencov INTESTINE BAALISM a "Energumenus". Zvuk je každopádne na jednotku!

16 songov a ani nie pol hodinka. Málo? Veľa? V tomto prípade asi tak akurát. Keď sa človek pristihne pri tom, že "ok, čo tam máme ďalej", tak príde posledný song "Infidel" a je tu koniec. Mimochodom tento je asi najpodarenejší, taká veselá riekanka o zatratení a "potrebe" náboženstva.

Čo som teda vôbec nepochopil, je vydanie. Respektíve možné formáty. Ja osobne teda preferujem CD, avšak aktuálne má človek tak troška smolu. Na výber je kazeta a LP + CD. Ak teda chcete CD, tak musíte s LP. Hm. Chvíľku som pátral aj po mp3, ale vzdal som to. Takže naozaj netuším či sa aktuálne dá kúpiť digitálne vydanie.

Aby som to teda zhrnul, tak najnovšie "Inferno" z dielne BLOOD je rýchla vykládka old school death/grindu. V prípade, že obľubujete takéto veci, rozhodne by ste nemali túto nahrávku minúť a kľudne si prirátajte minimálne bod navyše. Melodici si nejako extra na svoje neprídu. Za mňa spokojnosť, občas si treba aj mozog vytrepať z hlavy a zažiť to pravé peklo. Proste "Inferno".

7,5 / 10

Tracklist

1. Conjuration
2. The Summoning
3. Inquisitor Witchskinner
4. Hex Inferis
5. Retrogression
6. In Hell We Burn
7. The Devil's Coronation
8. Christbait
9. Decimation
10. Breed of the Jackal
11. Impulse to Destroy
12. Dread
13. Inferno
14. Nocturnal Ceremonies
15. Mass Distortion
16. Infidel

Zostava

Satanic Taki - basa
Destroyer Eisen - gitara
Ventilator - bicie
Chuck - spev, gitara
Martin Witchskinner - spev

Informácie o albume

Žáner: Death Metal/Grindcore

Dátum vydania: 29.9.2017

Typ: LP/CD

Dĺžka: 28:12

Vydavateľstvo: samovydanie

Webová stránka: https://www.facebook.com/blood.de

Krajina: Nemecko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-11-11 22:26:09

Prečítané: 1446x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie