BLOODBOUND - War of Dragons

BLOODBOUND - War of Dragons

Letos je to už dvanáct let, co BLOODBOUND vtrhli do našich přehrávačů s debutovým CD „Nosferatu“. Tenhle temný a epický majstrštyk se okamžitě zařadil mezi top powermetalové desky své doby. A stále je tím nejlepším, co mají BLOODBOUND na kontě. Na kvalitu debutu se jim totiž už úplně navázat nepodařilo. Chvíli se dokonce zdálo, že se o téhle švédské partě bude mluvit jako o zašlém talentu. Minulým albem „Stormborn“ ale ukázala, že se přece jen může zařadit k powermetalovému nadprůměru.

Novinka „War of Dragons“ tak měla před sebou nelehký úkol – navázat na úspěšného předchůdce a potvrdit, že BLOODBOUND patří mezi solidní soubory. A to se jí vcelku povedlo. Vychází totiž z osvědčeného receptu otestovaného zejména na minulé desce. Tedy z hravých melodií, fantasy motivů a sborových refrénů. A je pravda, že tahle kombinace jde náramně dohromady. Album krásně plyne a nemusíte se bát žádného zbytečného zdržování, které by dráždilo vaše zvukovody. Navíc si určitě tu a tam zazpíváte i s Patrikem Sellebym. Třeba v titulní „War of Dragons“, „Stand and Fight“ nebo „Fallen Heroes“, které si o to svými refrény vyloženě říkají.

A tak se zdá, že je všechno v pořádku. Deska příjemně odsýpá a baví. Jenže taky tak trochu splývá. Odlišit jednotlivé skladby poté, co vyndáte CD z přehrávače, může být docela oříšek. A přestože pozitivní dojem z alba převládá, neubráníte se určitým rozpakům a pochybám, jestli je to všechno vážně tak dobré, jak se zdá. Částečně tomu nahrává i zvuk. Je sice příjemný, pozitivní a energický, jenže pro milovníky basů taky zoufale nudný a nezajímavý.

Přesto „War of Dragons“ ukazuje, že se BLOODBOUND díky svému citu pro melodii řadí k nadprůměrným spolkům. I když ke špičce jim pořád dost chybí.

6,5 / 10

Tracklist

01. A New Era Begins
02. Battle in the Sky
03. Tears of a Dragonheart
04. War of Dragons
05. Silver Wings
06. Stand and Fight
07. King of Swords
08. Fallen Heroes
09. Guardians at Heaven’s Gate
10. Symphony Satana
11. Starfall
12. Dragons Are Forever

Zostava

Pelle Åkerlind – bicí
Tomas Olsson – kytara
Fredrik Bergh – klávesy, doprovodný zpěv
Henrik Olsson – kytara
Patrik J Selleby – zpěv
Anders Broman – baskytara

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 24.02.2017

Typ: CD

Dĺžka: 45:03

Vydavateľstvo: AFM

Webová stránka: http://www.bloodbound.se

Krajina: Švédsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-03-27 19:51:56

Prečítané: 1482x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie